Microsoft.com "jedzie" już na Windows 2008

Microsoft.com "jedzie" już na Windows 2008
Źródło zdjęć: © Microsoft

03.11.2007 02:30, aktual.: 05.11.2007 09:14

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Przedpremierowe wersje oprogramowania bywają niestabilne, dlatego instalowanie ich na stacjach roboczych nie jest zalecane. Administratorzy w Microsofcie postanowili jednak wykonać skok na głęboką wodę - witryna firmy już teraz pracuje pod kontrolą testowej wersji Windows 2008.

Powszechnie wiadomo, że Microsoft tworzy oprogramowanie pod kątem zarówno zewnętrznych klientów, jak i własnych potrzeb. Olbrzymia rzesza pracowników korporacji aktywnie testuje wszystkie wersje aplikacji.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się nawet, że pół roku przed premierą Microsoft Office 2007, jedna trzecia ( 1/3 ) polskiego oddziału MS wykorzystywała wersje beta pakietu Office 12 do normalnej pracy.

Administratorzy z Redmond postanowili jednak pójść jeszcze dalej: w tej chwili ponad 80 maszyn odpowiedzialnych za serwowanie stron na witrynie www.microsoft.com pracuje już pod kontrolą Windows Server 2008 RC0 - czyli serwerowej odmiany Visty znanej pod roboczą nazwą "Longhorn" - i wykorzystuje IIS 7.0.

Niestety, szczegóły dotyczące migracji nie są znane. Zgodnie z badaniami prowadzonymi przez firmę Netcraft, IIS 7.0 ( dostępny w Windows 2008 ) funkcjonuje w Microsofcie - http://uptime.netcraft.com/up/graph?site=www.microsoft.com już przynajmniej od 23 października.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)