Jedyny sposób, by przetestować Windows Server 2008 R2...?

Jedyny sposób, by przetestować Windows Server 2008 R2...?

20.01.2009 15:01, aktual.: 20.01.2009 15:32

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

VirtualBox może być jedyną metodą przetestowania systemu na wirtualnej maszynie pod kontrolą desktopowej wersji Windows. Windows Server 2008 R2 jest pierwszym serwerowym Windowsem, który wydany zostanie jedynie w postaci 64-bitowej. Narzędzia Microsoftu pozwalają jednak tylko na uruchamianie 32-bitowych edycji okienek w postaci maszyn wirtualnych.

Oprogramowanie Microsoftu do wirtualizacji, dostępne na platformy desktop to VirtualPC oraz Virtual Server 2005 R2. Oba programy pozwalają jednak uruchamiać tylko 32-bitowych gości. Hiperwizor Hyper-V 2.0, który co prawda obsługuje maszyny wirtualne pracujące pod kontrolą systemów x64, dostępny jest jedynie dla Windows Server 2008.

Jeśli zamierzasz testować Windows Server 2008 R2 pod Windowsem XP czy Vistą to jedyną alternatywą okazuje się być narzędzie VirtualBox firmy Sun. Program, od wersji 2.1 pozwala uruchamiać 64-bitowe systemy, nawet na gospodarzu 32-bitowym. Wystarczy tylko, że twój sprzęt jest zgodny z architekturą x64.

Czyżby niedopatrzenie Microsoftu?

Wirtualizacja staje się coraz popularniejsza i często po nią sięgają testerzy, którzy chcą zbadać możliwości nowego produktu i nie naruszać fizycznego układu partycji, który posiadają w komputerze. Niestety Microsoft chyba o czymś zapomniał i przeoczył fakt, że jego nowy system nie można uruchomić na dedykowanych narzędziach firmy. Na szczęście istnieje bezpłatny VirtualBox!

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)