Mała rzecz, a cieszy - fajne, małe gadżety

Mała rzecz, a cieszy - fajne, małe gadżety
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

12.07.2012 13:51, aktual.: 12.07.2012 14:31

Jeżeli chcesz posiadać mocny, funkcjonalny sprzęt, musisz liczyć się ze sporym wydatkiem. Drugim minusem może być także niemały gabaryt zaawansowanych technologicznie urządzań. Jak się okazuje - to nie zawsze prawda. Na rynku znaleźć można bowiem wiele ciekawych gadżetów, o ogromie funkcji oraz małych rozmiarach, dzięki którym stają się jeszcze bardziej użyteczne, a przede wszystkim - mobilne. Przedstawiamy niektóre z nich.

Miłośników fotografii, których nie stać na profesjonalne stabilizatory i wózki, na pewno zainteresuje miniaturowa platforma, umożliwiająca robienie płynnych i dynamicznych zdjęć - Revolve Kickstarter. Warto wiedzieć, że tego typu gadżet jest kompatybilny praktycznie z każdym aparatem fotograficznym. Ciekawa jest też sama konstrukcja takiej propozycji, a na pewno - przyciągająca oko. Mały, funkcjonalny wózek, do którego zamocowane zostały kółka, pozwala precyzyjnie manewrować aparatem i poprawiać jakość wykonywanych zdjęć. Całość jest bardzo lekka i pozwala na swobodne przemieszczanie w każdych warunkach. Jeśli ktoś wiąże swoją przyszłość z fotografią, a nie stać go na profesjonalny sprzęt, taki gadżet jest idealnym rozwiązaniem.

Prowadzenie prezentacji, szkoleń czy zajęć wiąże się z koniecznością uciążliwej zmiany slajdów za pomocą klawiatury bądź myszki. Utrudnia to swobodę działania i wpływa negatywnie na komfort pracy. I w tej kwestii technologia wychodzi nam naprzeciw, oferując gadżet, który jest połączeniem bezprzewodowej myszki i pilota do prezentacji. Jego pierwszy tryb umożliwia kontrolę nad zmianą slajdów w PowerPoint-cie, a wbudowany wskaźnik laserowy dodatkowo ułatwia wskazywanie interesujących elementów. Drugi tryb pozwala z kolei na sterowanie kursorem. Całość dopełnia też elegancka konstrukcja, przypominająca kształtem pierścień. Możemy być pewni, że dzięki takiemu urządzeniu nasze wystąpienie na pewno będzie bardziej efektowne.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

W dzisiejszych czasach standardowym atrybutem portfela jest spora liczba kart kredytowych, lojalnościowych czy członkowskich w nim przechowywanych. Nie dość, że utrudniają one jego zamknięcie, to w dodatku, gdy przychodzi do płacenia, nie możemy znaleźć tej właściwej. Idealnym rozwiązaniem tego problemu jest czytnik kart magnetycznych, będący jednocześnie obudową dla telefonu - iCache Geode. Jak to działa? Logujemy się do aplikacji za pomocą odcisku palca, by uzyskać dostęp do wszystkich naszych kart. Potem, przed płatnością, wybieramy tę, której chcemy użyć i w tej chwili specjalny system programuje pasek magnetyczny w uniwersalnej karcie dołączanej do zestawu, trzymanej w kieszeni obudowy. Być może brzmi to skomplikowanie, ale na pewno każdy z was odczułby ulgę, nie musząc nosić ze sobą rzadko używanych kart.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Okres wakacji, i nie tylko, związany jest z częstymi podróżami. W tym czasie wielu z pewnością doskwiera brak Internetu. Dla osób często podróżujących, prowadzących aktywny tryb życia i ceniących sobie nieprzerwaną łączność z siecią, idealnym rozwiązaniem jest zakup mobilnego routera. Dzięki małym wymiarom zmieści się on do każdego bagażu. Co istotne –. wiele z nich posiada także wbudowaną baterię o pojemności 2000 mAh, która pozwala nawet na 4 godziny nieprzerwanej pracy. Przydatną funkcją routera jest ponadto możliwość doładowania baterii przez gniazdo USB. Tu na pewno dodatkowo przyda się adapter do prądu, o którym poniżej.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Wyruszając w podróż staramy się zminimalizować ryzyko nieprzewidzianych sytuacji i niespodzianek. Najczęstszym problemem, z którym borykają się osoby wyjeżdżające za granicę, jest gniazdo prądu o innym kształcie niż wtyczka urządzenia. W takich przypadkach warto mieć pod ręką rozbudowany adapter podróżny, przeznaczony dla wtyczek z uziemieniem lub bez. Dzięki niemu możemy mieć pewność, że w każdym zakątku świata (a na pewno w min. 15. krajach) nasz laptop, suszarka czy inny sprzęt elektroniczny będą działać bez zarzutu. Przed zakupem warto jednak zainteresować się, na ile kompaktowy będzie wybrany przez nas adapter – oczywiście najlepszy będzie ten, który pozwoli na ładowanie urządzeń o dużym poborze prądu w wielu krajach na całym świecie (dzięki opatentowanemu systemowi suwaków all-in-one). Warto by do adaptera dołączana była także podwójna ładowarka USB, dzięki czemu naładujemy jednocześnie np. dwa telefony komórkowe. Taka ładowarka może być także używana niezależnie od adaptera, więc będzie to gadżet
przydatny na co dzień, nie tylko w podróży.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Poza dużą funkcjonalnością i małymi rozmiarami, gadżety te łączy jeszcze jeden wspólny element - cena. Jest ona adekwatna do możliwości, jakie oferują. Dzięki nowej technologii nie musimy się już obawiać, że kupując coś małego, tracimy na jakości. Co ważne, każdy taki gadżet bez problemu zmieści się do torebki czy bagażu, a w dodatku będzie doskonałym elementem ozdobnym. Dlatego jest to idealny produkt dla osób ceniących sobie użyteczność, jak i najnowsze trendy.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)