LTE zamiast WiMAX-u?

LTE zamiast WiMAX-u?
Źródło zdjęć: © WP.PL

02.07.2008 19:20, aktual.: 03.07.2008 09:44

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Czy technologia LTE (Long Term Evolution)w nadchodzących latach zastąpi stosowane obecnie HSPA, a WiMax pozostanie standardem niszowym? Ericsson twierdzi, że tak.

Czy technologia LTE (Long Term Evolution)w nadchodzących latach zastąpi stosowane obecnie HSPA, a WiMAX pozostanie standardem niszowym? Hakan Eriksson twierdzi, że tak.

Dostęp do szybkiego Internetu dla wszystkich urządzeń komunikacyjnych staje się faktem. Specjaliści z firmy Ericsson są pewni, że podstawowym standardem dla sieci 4G będzie technologia LTE. Jej komercyjne uruchomienie zaplanowano na 2009 rok.

Long Term Evolution to technologia, która pozwala na bezprzewodową transmisję danych z prędkością do 300 Mb/s. Umożliwi powszechne korzystanie z zaawansowanych usług, takich jak interaktywna telewizja, nowe formy rozrywki czy profesjonalne rozwiązania dla biznesu.

_ Dzięki LTE będziemy w stanie osiągać prędkości rzędu 300 Mb/s. Żadna z alternatywnych technologii nie może zbliżyć się do tego wyniku - ani WiMAX, ani HSPA. Dlatego to LTE jest pierwszym prawdziwym standardem dla sieci 4G _ - uważa Hakan Eriksson, Chief TechnologyOfficer w firmie Ericsson.

Z tą opinią zgadzają się najwięksi światowi operatorzy, tacy jak Verizon, Vodafone, China Mobile, DoCoMo i T-Mobile, którzy również uznają LTE za najlepszy standard dla sieci 4G.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)