Mobilna telewizja po WiMAX-ie?

Mobilna telewizja po WiMAX-ie?
Źródło zdjęć: © WiMax Forum

07.02.2008 13:30, aktual.: 07.02.2008 14:22

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Instytut badawczy Institut für Rundfunktechnik (IRT) w Monachium wykonuje testy praktyczne transmisji TV przy użyciu mobilnych urządzeń WiMAX. Czyżby transmisja ta miała być konwergentnym sposobem na zaspokojenie potrzeb osób będących poza zasięgiem telewizji DVB?

Instytut badawczy _ Institut für Rundfunktechnik (IRT) _ w Monachium wykonuje testy praktyczne transmisji TV przy użyciu mobilnych urządzeń WiMAX. Czyżby transmisja ta miała być konwergentnym sposobem na zaspokojenie potrzeb osób będących poza zasięgiem telewizji DVB?

Technologii WiMAX nie konstruowano z myślą o ciągłej transmisji wideo. Podobnie miało to miejsce w przypadku 3G i HSDPA - wideo rozmowa tak, ale TV już nie bardzo, ze względu na mimo wszystko zbyt wątłe zasoby sieci. W praktyce okazuje się jednak, że najpopularniejszą mobilną telewizją w Europie jest właśnie ta oparta o transmisje strumieniowe w sieciach 3G.

Wiadomo nie od dziś, że WiMAX świetnie nadaje się do transmisji VoIP, będąc alternatywą dla tradycyjnych połączeń głosowych GSM. Przeprowadzone w Niemczech testy przyniosły obiecujące rezultaty również w przestrzeni transmisji ciągłych oraz wideo na żądanie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)