Orange uruchamia LTE w warszawskim metrze

Orange uruchamia LTE w warszawskim metrze
Źródło zdjęć: © Wikimedia Commons CC BY
Bolesław Breczko

23.01.2020 18:37

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Orange jest pierwszą siecią, która umożliwiła korzystanie z LTE na pierwszej linii warszawskiego metra.

Orange poinformowało na swoim blogu, że udostępnił pasażerom pierwszej linii warszawskiego metra agregację pasm 4G LTE. Klienci Oragne i nju mobile będa automatycznie łączyć się z z siecią LTE jeśli tylko posiadają odpowiednie smartfony (większość smartfonów obsługuje LTE).

W praktyce oznacza to wyższą jakość rozmów telefonicznych i szybszy transfer danych, czyli płynniejsze przeglądanie internetu, słuchanie muzyki przez Spotify i oglądanie wideo w streamingu. W ramach ciekawostki Orange podzieliło się informacją o tym, na których stacjach warszawskiego metra jest największy "ruch komórkowy". Są to odpowiednio: Politechnika i Centrum.

Obecnie na terenie Polski abonenci operatorów komórkowych korzystają przede wszystkim z sieci 3G oraz 4G tam gdzie jest ona dostępna (w miastach i na dużych ciągach komunikacyjnych). Chociaż sieć 4G może wydawać się wystarczająca do większości codziennych potrzeb, to operatorzy zaczynają już testować i wprowadzać technologię kolejnej generacji, czyli 5G. W tym celu w Polsce zostały zwiększone dopuszczalne normy promieniowania elektromagnetycznego. Sieć 5G zapewni większą przepustowość, mniejsze opóźnienia i szybszy transfer danych.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)