LG Optimus 4X HD miał być energooszczędny, ale coś nie wyszło

LG Optimus 4X HD miał być energooszczędny, ale coś nie wyszło

LG Optimus 4X HD miał być energooszczędny, ale coś nie wyszło
Źródło zdjęć: © chip.pl
02.07.2012 12:20

Ile rdzeni ma Nvidia Tegra 3? Cztery… no prawie. Jest ich pięć. Kiedy potrzebujemy wydajności – działają cztery z nich. Kiedy telefon nic nie robi, wszystkie obliczenia przerzucane są na super energooszczędny piąty rdzeń, co ma zapewnić długi czas pracy na baterii.

LG Optimus 4. HD jest wyposażony właśnie w układ Nvidia Tegra 3, który współpracuje z baterią o pojemności 2140 mAh. To całkiem niezła bateria – dorównać może mu tylko Galaxy S III, a większość podobnych smartfonów ma znacznie mniej pojemne baterie. To w połączeniu z Tegrą powinno dać rewelacyjny czas pracy bez zasilania.

Tak też sądzili testerzy GSMArena, którzy są delikatnie mówiąc rozczarowani możliwościami najnowszego LG. We wszystkich trzech testach (rozmowa, odtwarzanie wideo, surfowanie) LG został pokonany m.in. przez model HTC One X o podobnych możliwościach. Ma on ten sam układ Tegra 3 i znacznie mniejszą baterię –. 1800 mAh. Mimo tego, w każdym z testów HTC działał dłużej. Model z baterią o zbliżonej pojemności – Galaxy S III – jest już całkowicie poza zasięgiem LG.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Facebook wprowadza chaos do listy kontaktów"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)