Windows 8 nie będzie miał przycisku Start?

Windows 8 nie będzie miał przycisku Start?

Windows 8 nie będzie miał przycisku Start?
Źródło zdjęć: © Gizmodo.pl
06.02.2012 14:03, aktualizacja: 06.02.2012 15:59

Nawet jeśli nie korzystacie często z Windowsa, prawdopodobnie wiecie, żeby kierować się w kierunku guzika “Start”, by wykonać podstawowe działania. To się skończy, bo Microsoft może usunąć przycisk w następnej wersji Windowsa.

Nawet jeśli nie korzystacie często z Windowsa, prawdopodobnie wiecie, żeby kierować się w kierunku guzika "Start", by wykonać podstawowe działania. To się skończy, bo Microsoft może usunąć przycisk w następnej wersji Windowsa.

Przycisk menu Start jest obecny od czasu Windows 95. Ma około 17 lat. Jednak, jak donosi The Verge, wersja "Consumer Preview" Windowsa 8 nie przewiduje guzika.

W innych wersjach, przycisk "Start" został spłaszczony i wpasowany w nowy wygląd Metro, więc nie jest pewne, czy na pewno Microsoft usunie go na dobre.

A co jeśli się na to zdecydują? Źródło bliskie zespołowi developerów Microsoftu powiedziało The Verge, że nie musi to oznaczać koniec menu Start. W zamian system operacyjny byłby wyposażony w "hot corner" podobny do tego, jaki znają użytkownicy Maków.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (96)