LG niezadowolony z WP7

LG niezadowolony z WP7

LG niezadowolony z WP7
18.01.2011 03:40, aktualizacja: 18.01.2011 08:43

Dyrektor marketingu LG, James Choi, jest zawiedziony systemem Windows Phone 7. Smartfony nie sprzedają się tak, jak oczekiwano. LG zastanawia się nad zakończeniem współpracy z Microsoftem.

Nowy system Microstoftu nie oferuje zbyt dużej ilości funkcji, co może nie odpowiadać bardziej zaawansowanym użytkownikom. Z drugiej strony, system Android, który jest najbardziej rozbudowany, może odstraszać trudniejszą obsługą. _ Dla nas, gadżeciarzy, system WP7 może się stać nieco nudny po tygodniu, czy dwóch, ale są tacy ludzie, którym prostota systemu będzie odpowiadać _ - powiedzuał Choi.

Obraz
© (fot. LG)

Dyrektor twierdzi, że nie ma co liczyć na większą sprzedaż słuchawek z WP7 dopóki nie będą one tańsze. Póki co, windowsowe smartfony stanowią najdroższy segment urządzeń tego typu. Jest to związane z wysokimi wymaganiami sprzętowymi systemu operacyjnego. Pojawienie się modeli średniej klasy spowodowałoby na pewno znaczny wzrost sprzedaży.

LG rozważa możliwość zaprzestania produkcji kolejnych modeli z WP7 na pokładzie. Sprzedaż modeli z serii Optimus 7 jest dużo niższa niż oczekiwano.

Microsoft bardzo ostrożnie wypowiada się na temat ilości sprzedanych urządzeń z WP7. Szef korporacji z Redmond, Steve Ballmer, powiedział ostatnio o sprzedaniu 1,5 miliona smartfonów z nowymi mobilnymi okienkami. Problem w tym, że nie powiedział dokładnie ile z nich zalega na półkach sklepowych i w magazynach operatorów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (31)