MWC 2012: Co pokaże LG - L‑Style, 3D Max, 4X HD i...?

MWC 2012: Co pokaże LG - L-Style, 3D Max, 4X HD i...?
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

24.02.2012 13:02, aktual.: 27.02.2012 14:45

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Podczas Światowego Kongresu Technologii Mobilnych 2012 (Mobile World Congress - MWC) LG Electronics zaprezentuje nową linię stylistyczną swoich smartfonów - L-Style.

Główną cechą linii L-Style jest ponadczasowa stylistyka, odznaczająca się dopracowanymi detalami, które wyróżniają urządzenia mobilne LG na tle konkurencji. Firma od lat utrzymuje pozycję lidera w dziedzinie wzornictwa, dzięki licznym sukcesom takich modeli telefonów jak Chocolate czy Shine z serii Black Label.

Linię stylistyczną L-Style charakteryzuje pięć elementów estetycznych: Modern Square Style, który ma ponoć sprawić, że telefon wygodnie trzymać w ręku, Floating Mass Technology, czyli zredukowana grubość urządzenia, Seamless Layout który ma zapewnić intuicyjny układ klawiszy, Harmonized Design Contrast, polegający na wyważonym zastosowaniu metalicznych elementów obudowy oraz Sensuous Slim Shape, czyli smukły kształt.

Trzy nowe smartfony, które zostaną przedstawione na targach MWC, będą należeć do linii L-Style. Pierwszym modelem będzie Optimus L3 (w Polsce zadebiutuje jako Swift L3), z wyświetlaczem 3,2-calowym, którego premiera w Europie odbędzie się już w marcu. Następnie, w pierwszej połowie roku, na rynku pojawią się dwa inne urządzenia z systemem operacyjnym Android 4.0 Ice Cream Sandwich: Optimus L5 (Swift L5. z wyświetlaczem 4,0- calowym i oraz Optimus L7 (Swift L7) z 4,3-calowym ekranem. W tej chwili LG nie zdradza jeszcze specyfikacji technicznych.

LG w Barcelonie pokaże także smartfon Optimus LTE Tag, który poszerzy ofertę smartfonów wyposażonych w LTE przeznaczonych na rynek koreański. Optimus LTE, pierwszy na świecie smartfon łączący LTE z technologią HD, osiągnął duży sukces na rynku. Niestety, póki co model ten nie będzie sprzedawany w Europie.

Obraz
© LG LTE Tag (fot. Materiały prasowe)

Nazwa Optimus LTE Tag pochodzi od nowej funkcji o nazwie LG Tag+, opartej na technologii komunikacji bliskiego zasięgu (ang. Near Field Communication —. NFC). Umożliwia ona komunikację smartfonu ze specjalnymi naklejkami, czyli znacznikami (ang. „tags”), które można zaprogramować w taki sposób, by automatycznie zmieniały ustawienia telefonu. Jeżeli osoba wchodząca do biura zbliży smartfon Optimus LTE Tag do takiej naklejki, to zostanie on przełączony na tryb cichy i łączność Wi-Fi. Innym możliwym zastosowaniem jest przyklejenie na desce rozdzielczej samochodu nalepki, która automatycznie uaktywni funkcje Bluetooth i GPS oraz zwiększy głośność naszego telefonu. Liczba możliwości jest nieograniczona.

Optimus LTE Tag jest dostępny w cienkiej, eleganckiej obudowie w kolorze białym. Został on wyposażony w procesor Dual-Core 1,2 GHz, system operacyjny Android 2.3 Gingerbread (z możliwością zmiany na Ice Cream Sandwich) i wyświetlacz IPS o przekątnej 4,3 cala, dzięki którym stanowi on idealne źródło multimedialnej rozrywki.

Obok modeli L-Style i niedostępnego w Europie LTE Tag możemy się spodziewać mocnego telefonu wyposażonego w ekran 3D. Optimus 3. Max, który w Polsce dostępny będzie jako Swift 3D Max to następca zeszłorocznego modelu Swift 3D. LG Optimus 3D Max to smartfon niezwykle wydajny zarówno w trybie 2D, jak i 3D. Szybkość w sieci 3G została zwiększona do HSPA+ (21 Mb/s). Funkcja LG Tag+ oferuje zaawansowane możliwości komunikacji bliskiego zasięgu (Near Field Communication — NFC). Jedną z jej zalet jest automatyczna zmiana ustawień za pomocą specjalnych tagów, które powodują włączanie określonych trybów, takich jak „samochód”, „biuro” czy tryb uśpienia.

Obraz
© LG Otpimus (Swift) 3D Max (fot. Materiały prasowe)

W zależności od miejsca tagi te automatycznie dostosowują różne ustawienia telefonu, w tym Wi-Fi, Bluetooth, GPS i głośność. Więcej szczegółów technicznych już niebawem.

Najciekawszą premierą może być jednak model LG Optimus 4. HD. Wyposażono go w najnowszy procesor NVIDIA Tegra 3 1,5 GHz i wyświetlacz True HD IPS, dzięki czemu urządzenie mieszczące się w dłoni powinno zaoferować wydajność prostego komputera PC.

Obraz
© LG Optimus 4X HD (fot. Materiały prasowe)

NVIDIA Tegra 3 to jedyny na świecie czterordzeniowy procesor mobilny o konfiguracji 4-PLUS-1 i wysokiej wydajności multimedialnej, który wykorzystuje piąty, energooszczędny rdzeń do wykonywania mniej wymagających zadań, takich jak aktywny stan gotowości czy odtwarzanie muzyki. Pracując z pełną szybkością, 12-rdzeniowy procesor graficzny (GPU) w układzie Tegra 3 zapewnia natomiast bogate wrażenia wizualne i jakość gier porównywalną do konsoli.

Optimus 4. HD, wyposażony jest w ekran True HD IPS, ma 16 GB pamięci wewnętrznej i najnowszą wersję systemu operacyjnego Android - Android 4.0 Ice Cream Sandwich. Optimusa 4X HD wyposażono także w aparat o rozdzielczości 8 megapikseli z czujnikiem BSI (Backside Illumination), lampą błyskową LED.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)