LG i Microsoft opracowują nową platformę mobilną

LG i Microsoft opracowują nową platformę mobilną

LG i Microsoft opracowują nową platformę mobilną
Źródło zdjęć: © LG
03.11.2010 11:26

LG Electronics i Microsoft nawiązały współpracę, której celem jest zapewnienie bezpłatnego dostępu do aplikacji działających na systemie operacyjnym Windows Phone 7, dla wszystkich użytkowników telefonów LG. Firmy Microsoft i LG będą wspólnie wybierać i fundować indywidualnie dobrane aplikacje. Dzięki takiemu rozwiązaniu zapewnią bezpłatny dostęp do funkcjonalności systemu Windows Phone 7

LG i Microsoft będą oferować najnowsze aplikacje działające w systemie Windows Phone 7. których zastosowanie użytkownicy będą mogli sprawdzić w wielu obszarach codziennego życia i pracy - np. takich jak sieci społecznościowe czy gry. Co 60 dni zostanie udostępnionych 10 bezpłatnych aplikacji o wartości ponad 30 USD. Osoby korzystające z telefonów LG pracujących pod kontrolą systemu Windows Phone 7, przez pierwsze 60 dni będą mogły pobierać bezpłatnie aplikacje za pośrednictwem centrum aplikacji LG.

Obraz
© Telefon LG Swift7 (fot. LG)

Projektanci aplikacji przeznaczonych dla najnowszego systemu Microsoftu zyskają nowe możliwości marketingowe oraz zasoby, które ułatwią promowanie ich rozwiązań w telefonach firmy LG. Autorzy niektórych programów skorzystają ze wsparcia promocyjnego dzięki obecności w materiałach marketingowych LG Electronics i w Windows Phone Marketplace - sklepie firmy Microsoft. LG Electornics będzie promować nowe aplikacje podczas akcji promocyjnych w sklepach i na stronie LG Mobile na Facebooku. Dzięki takiemu rozwiązaniu stworzy większy rynek dla programistów i przybliży ich do użytkowników.

Ponadto LG Electronics będzie oferować użytkownikom systemu Windows Phone 7 bezpłatny dostęp do aplikacji, które zostaną przez nią opracowane. Programy te będą także dostępne w centrum aplikacji LG i będą przeznaczone między innymi do obsługi portali społecznościowych. Oferta będzie obejmować takie programy jak Type n Walk i Voice SNS, a także praktyczne narzędzia, np. Subway AR.

Prowadzony przez LG Electronics i Microsoft program Developer Program zostanie uruchomiony w listopadzie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)