LG wybrał Windows Mobile

LG wybrał Windows Mobile

LG wybrał Windows Mobile
23.02.2009 23:01, aktualizacja: 24.02.2009 09:47

Podczas gdy różni producenci telefonów starają się zaoferować swoim klientom urządzenia zawierające różne systemy operacyjne na pokładzie, to LG, jeden z największych ich dostawców, dokonał już wyboru. Przez najbliższe kilka lat głównym systemem operacyjnym wykorzystywanym przez tą firmę będzie Windows Mobile.

Nie oznacza to jednak, że w najbliższej przyszłości nie zobaczymy telefonu z uśmiechniętym logo z innym systemem, niż Windows Mobile.

Jednak według podpisanego z Microsoftem porozumienia, ta azjatycka firma nie tylko będzie w głównej mierze wykorzystywać mobilne okienka, ale również zwiększy w swoim portfolio liczbę urządzeń pracujących pod jego kontrolą. Oznacza to, że ilość nowych telefonów z LG posiadających Windows Mobile na pokładzie osiągnie w roku 2012 aż 26 sztuk. Do tego roku całkowita liczba nowych smartfonów z tym systemem ma wynieść ponad 50.

Utworzony zostanie także specjalny zespół roboczy, składający się z pracowników obydwu firm, który będzie odpowiedzialny za badania i rozwój nad nowymi produktami. Mają one zawierać jeszcze więcej nowoczesnych funkcji, które w pełni będą wykorzystywać możliwości mobilnego Windowsa. Poszerzeniu mają ulec również rynki zbytu nowych produktów, a ich ceny mają być jeszcze bardziej zróżnicowane.

Pierwsze telefony z nowym systemem operacyjnym Microsoftu, Windows Mobile 6.5, pojawią się na rynku w drugiej połowie bieżącego roku.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)