Kto lepszy - AutoRadar, Coyote czy Yanosik? TEST

Kto lepszy - AutoRadar, Coyote czy Yanosik? TEST

Kto lepszy - AutoRadar, Coyote czy Yanosik? TEST
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
24.01.2014 12:11, aktualizacja: 24.01.2014 12:47

AutoRadar, Coyote czy Yanosik? Oto najświeższe zlecenie, jakie otrzymałem. Ale czy porównanie ma sens? Czy wierzycie, że kierowcy zastanawiają się nad tym, które rozwiązanie wybrać? Pojeździliśmy zatem z dwoma smartfonami z zainstalowanymi Yanosikiem oraz AutoRadarem, a także z urządzeniem z zainstalowanym Coyote'm, wzbudzając politowanie wśród innych kierowców.

Komu na desce rozdzielczej potrzeba aż trzy urządzenia: dwa smartfony i Coyote? Miny kierowców spoglądających na to, co miałem przyczepione do szyby: bezcenne. Ale i moja mina nie raz była podobna, gdy co jakiś czas zaskakiwały nie oba testowane programy jak i Coyote. Nie ma bowiem co ukrywać. Żadne z rozwiązań nie jest idealne.

Wbrew pozorom odpowiedź nie jest taka oczywista, jak mogłoby się wydawać. Kluczowe bowiem jest pytanie: dla kogo jest przeznaczony sprzęt lub aplikacja. Wybierając się w podróż po Polsce, wciąż najlepszym rozwiązaniem jest korzystanie z dwóch produktów. Aplikacja w telefonie i radio CB. Póki co: najlepszy duet. Poleganie jedynie na Yanosiku może być ryzykowne przy "ciężkiej nodze". Ponadto, warto wziąć pod uwagę funkcję uproszczonej nawigacji: Yanosik to przysłowiowe dwa w jednym: czego póki co brakuje konkurencji.

Na testowane produkty warto jednak spojrzeć jeszcze z jednej perspektywy: kierowcy, który jeździ bezpiecznie i stara się przestrzegać przepisów. Jestem ogromnym przeciwnikiem drogowego cwaniactwa i przysłowiowych piratów. Choć zwykle aplikacje i rozwiązania takie jak testowane, utożsamia się z drogowymi piratami, to jednak warto również wziąć pod uwagę przydatność dla spokojnych "mobili". Dobrze wiedzieć co przed nami na drodze. Czy jest przejezdna, bez niespodziewanych utrudnień i zagrożeń. W końcu i tak każdemu zależy, by cało i zdrowo dojechać do celu.

Podsumowanie

Kierowcy, którzy jeżdżą dużo i szybko: aplikacja w telefonie i radio CB. W tym duecie zapewne to będzie Yanosik także ze względu na funkcję nawigacji. Kto podróżuje spokojniej: może zainstalować AutoRadar. A każdy, kto wybiera się za granicę i często podróżuje: bezdyskusyjnie Coyote.

_ Tomasz Okurowski _

Polecamy na stronach Lokalizacja.info: Garmin vivofit, bo liczy się każdy krok

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (182)