Oblodzona szyba? Rosjanie nie mają z tym problemu. Oto nowe rozwiązanie

Oblodzona szyba? Rosjanie nie mają z tym problemu. Oto nowe rozwiązanie

Oblodzona szyba? Rosjanie nie mają z tym problemu. Oto nowe rozwiązanie
Źródło zdjęć: © liveleak.com | Plakka
12.12.2019 10:11, aktualizacja: 12.12.2019 11:40

Zima zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nią prawdziwy koszmar kierowców - codzienne usuwanie śniegu i lodu z szyb samochodowych. Problemu nie mają z tym Rosjanie, którzy właśnie wynaleźli nowy sposób. Skuteczny, ale czy na pewno bezpieczny? Zobacz poniższe wideo.

Chociaż może się wydawać, że w czołówce współczesnych wynalazców na świecie dominują Amerykanie i naukowcy z Dalekiego Wschodu, w tym zestawieniu nie powinniśmy zapominać o Rosjanach. Nawet jeśli skala innowacyjnych rozwiązań nie jest porównywalna ze sztuczną inteligencją czy innymi urządzeniami przyszłości, to z pewnością warto docenić ich oryginalność i pomysłowość. Tamtejsi maszyniści właśnie wynaleźli sposób na... oblodzoną szybę.

Oblodzona szyba w samochodzie to koszmar, z którym kierowcy muszą mierzyć się każdej zimy. Jazda nieprzygotowanym autem grozi poważnym wypadkiem lub w najlepszym przypadku sowitym mandatem. Sposobów na usunięcie lodu z szyby jest wiele, ale ten wymyślony przez Rosjan na pewno należy do bardziej ekstremalnych.

Do sieci trafiło wideo, na którym widać, jak rosyjscy maszyniści postanowili poradzić sobie z problemem zamarzniętej szyby. Ograniczające widoczność oblodzone okno potraktowali ogniem. Okazało się, że rozpalenie ogniska na desce rozdzielczej zaczęło przynosić zamierzone efekty. Film można obejrzeć pod tym linkiem.

Oczywiście mamy nadzieję, że powyższe wideo nie posłuży wam jako poradnik. Rozpalenie ogniska w samochodzie na pewno nie będzie bezpieczne. W tym przypadku nie popieramy nowych technologii i zachęcamy do skorzystania z tradycyjnych metod.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (31)