DeepDyve lepszy od Google?

DeepDyve lepszy od Google?

14.11.2008 20:35, aktual.: 17.11.2008 09:22

Informacje z tzw. Ukrytej Sieci są jeszcze niedostępne dla Google. Jak się okazuje nie ma z tym najmniejszego problemu wyszukiwarka DeepDyve, która już posiada dostęp do głęboko ukrytych informacji. Czy to już zapowiedź nowego lidera?

*Informacje z tzw. Ukrytej Sieci są jeszcze niedostępne dla Google. Jak się okazuje nie ma z tym najmniejszego problemu wyszukiwarka DeepDyve, która już posiada dostęp do głęboko ukrytych informacji. Czy to już zapowiedź nowego lidera? *
"DeepDyve udostępnia wymagającym klientom jakościową informację, którą znaleźć można tylko w Ukrytej Sieci, wraz z funkcjonalnością pozwalającą na łatwe znalezienie, przefiltrowanie i zorganizowanie wyników" - powiedział William Park, prezes DeepDyve.

DeepDyve to nowa wersja wyszukiwarki znanej jako Infovell.

Celem strategicznym wyszukiwarki są informacje z zakresu nauk biologicznych, fizycznych, baz patentów i materiałów z Wikipedii. Do końca 2009 roku indeks wyszukiwarki DeepDyve ma posiadać miliarda stron. I jest na dobrej drodze by osiągnąc taki wynik. Już teraz ma zaindeksowanych pół miliarda stron.

Głównym zadaniem DeepDyve jest zwiększenie możliwości wyszukiwania. Dzięki wykorzystaniu algorytmu o nazwie KeyPhrases wyszukiwarka może zaindeksować 20 słów, a tym samym podczas pracy bazować nawet na 25 000 znakow. Czy to dużo? Chyba tak, skoro Google Scholar pozwala na wpisanie około 32 słów.

Mimo to, nowa wyszukiwarka ma niewielkie szanse z koncernem Google. Jednak wciąż jest to doskonała oferta dla ludzi zainteresowanych nauką lub techniką.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)