Keyboard Casio dla miłośników karaoke

Keyboard Casio dla miłośników karaoke

Keyboard Casio dla miłośników karaoke
05.07.2007 14:30

Casio wprowadziło do sprzedaży w Polsce, keyboard LK 300TV z funkcją karaoke. Teraz wystarczy tylko dobry sprzęt muzyczny i chęci, a zabawa gwarantowana.

Karaoke wywodzi się z Japonii. W miejscowych barach karaoke każdy może zaśpiewać swoją ulubioną piosenkę przy akompaniamencie dobrego instrumentu. Powstały już specjalne keyboardy, które posiadają w swojej pamięci tysiące - głównie anglojęzycznych piosenek. Po wybraniu utworu keyboard odtwarza podkład muzyczny i wyświetla odpowiednie fragmenty tekstu piosenki. Japończycy śpiewają w pubach, klubach i w domu.

W Polsce karaoke również cieszy się rosnącą popularnością. Dzięki niewielkich rozmiarów keyboardom nie musimy nawet wychodzić z domu, by świetnie się bawić. Wystarczy tylko zaprosić rodzinę, znajomych i wieczór z pewnością będzie udany. W takim właśnie celu firma Casio stworzyła LK 300TV. Został on wyposażony w złącze TV-OUT, które łączy instrument z telewizorem. Dzięki tej możliwości tekst piosenki może być wyświetlany na ekranie. Keyboard ma również funkcję odtwarzania utworów w formacie MIDI - nie trzeba zatem posiadać umiejętności gry na instrumencie. Obok możliwości połączenia instrumentu z telewizorem i odtwarzania utworów MIDI, Casio LK 300TV posiada wejście dla mikrofonu, podświetlane klawisze i slot kart SD. Dzięki kartom SD można bardzo łatwo rozszerzać możliwości keyboardu, odtwarzając utwory karaoke-MIDI bezpośrednio z karty SD.

Cena to 1399 zł

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)