Jeszcze jedna wersja Internet Explorera 9

Jeszcze jedna wersja Internet Explorera 9

Jeszcze jedna wersja Internet Explorera 9
02.11.2010 11:42, aktualizacja: 02.11.2010 11:56

Podczas konferencji dla programistów PDC10 Microsoft zaprezentował szósty wariant przedwstępny Internet Explorera. Inaczej niż w przypadku zaprezentowanej przed sześcioma tygodniami wersji beta, chodzi tu jedynie o platformę, której brakuje takich funkcji jak zarządzanie zakładkami, historia odwiedzanych stron czy możliwość konfiguracji

Podczas konferencji dla programistów PDC10 Microsoft zaprezentował szósty wariant przedwstępny Internet Explorera. Inaczej niż w przypadku zaprezentowanej przed sześcioma tygodniami wersji beta, chodzi tu jedynie o platformę, której brakuje takich funkcji jak zarządzanie zakładkami, historia odwiedzanych stron czy możliwość konfiguracji.

Do dyspozycji są za to narzędzia programistyczne, które Microsoft wzbogacił o możliwość formatowania zmniejszonego kodu JavaScript. Ma to ułatwić wyszukiwanie błędów w minimalistycznym kodzie, który został napisany w celu przyspieszenia ładowania się strony.

Obraz

Kolejnym ulepszeniem, które Microsoft szczególnie podkreśla w artykule w blogu, jest zastosowanie transformacji 2D zgodnie z przyszłym standardem CSS3, przyspieszone wykonywanie JavaScriptu oraz wdrożenie nowych semantycznych elementów w HTML5. Chodzi tu o

,
i
, dla których IE9 od teraz zawiera domyślne style.

Na razie brakuje wzbudzających mniej zainteresowania nowości z dziedziny HTML5 takich jak przewidziane do obsługi pól formularzy Attribut placeholder, nowe typy elementów oraz zaplanowany w CSS3 model Flexbox, który odpowiada za layout okien dialogowych. W teście Acid3 oprogramowanie osiągnęło 9. na 100 punktów.

Po wersji Platform Preview Microsoft zamierza wydać jeszcze jedną edycję kandydującą (Release Candidate), której terminu ukazania się dotąd nie określono.

wydanie internetowe www.heise-online.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)