Firefox w Europie wyżej od Internet Explorera

Firefox w Europie wyżej od Internet Explorera
Źródło zdjęć: © StatCounter

05.01.2011 13:13, aktual.: 05.01.2011 13:31

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Z danych firmy StatCounter wynika, że w Europie Firefox prześcignął już Internet Explorera. W grudniu 38,11 procent wszystkich stron WWW wywołano za pomocą przeglądarki Mozilli.

*Z danych firmy StatCounter wynika, że w Europie Firefox prześcignął już Internet Explorera. W grudniu 38,11 procent wszystkich stron WWW wywołano za pomocą przeglądarki Mozilli. *

Internet Explorer spadł na miejsce drugie z wynikiem 37,5. procent. Jednak twórcy Firefoksa wcale nie mają powodów do radości: jeszcze na początku 2010 roku StatCounter przypisywał otwartoźródłowej aplikacji udziały w rynku sięgające 40 procent.

Obraz
© W całej Europie maleją rynkowe udziały Internet Explorera (fot. StatCounter)

Przyczyną osłabienia pozycji dwóch najsilniejszych do tej pory przeglądarek jest duży wzrost popularności Chrome'a. Według analityków program Google'a w Europie i na świecie ma już od 1. do 15 procent udziałów w rynku – co oznacza trzykrotny wzrost w ciągu jednego roku. Wyniki opublikowane wcześniej przez Net Applications są nieco inne, ale pokazują podobną tendencję.

StatCounter miesięcznie analizuje 15 miliardów wywołań stron. Firma ocenia udziały Safari i Opery w rynku przeglądarek na około 4,5 procent.

wydanie internetowe www.heise-online.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (9)
Zobacz także