Szczegóły listy kompatybilności Internet Explorera 8

Szczegóły listy kompatybilności Internet Explorera 8
Źródło zdjęć: © Microsoft

10.02.2009 15:26

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Internet Explorer 8 może funkcjonować w dwóch trybach. Poza fabrycznie uruchamianym i znacznie bardziej zgodnym ze standardami Rendering Engine w IE 8 kryje się także jego poprzednik. Tym, którego silnika ma w danym momencie używać przeglądarka, kieruje lista kompatybilności dystrybuowana wraz z Internet Explorerem 8 jako opcjonalna aktualizacja o nazwie "Update Internet Explorer 8 - lista ›Względy kompatybilności‹".

Wspomnianą listę w wyczerpujący sposób przedstawił jeden z menedżerów Microsoftu Kay Giza we wpisie w swoim blogu. Poza tym wyjaśnił on, co webmasterzy powinni zrobić, aby ich strony wyświetlały się prawidłowo w wydaniu 8 browsera.

Obraz
© (fot. IDG)

Co na liście?
Na liście kompatybilności Microsoft umieścił najczęściej odwiedzane strony w wielu krajach i zaklasyfikował je pod względem ich poziomu obsługi przez przeglądarkę. W przyszłości spis ma być aktualizowany co dwa miesiące.

Giza zaleca webmasterom, aby tworzyli swoje strony w sposób zgodny ze standardami, tak aby Internet Explorer 8 mógł je wyświetlać bezbłędnie za pomocą nowego silnika renderującego. Webmasterzy mogą też jednak przełączać przeglądarkę do trybu kompatybilności, używając określonych tagów w kodzie źródłowym strony. W razie wątpliwości warto zajrzeć do Internet Explorer Developer Center.

Naszym zdaniem
Używanie listy do decydowania o tym, w który tryb się przełączyć programistom może kojarzyć się z łataniem usterki niedostatecznego filtrowania danych wejściowych przez tworzenie instrukcji warunkowych wychwytujących niebezpieczne łańcuchy. Oczywiście rozwiązaniem skutecznym i definitywnym byłoby wprowadzenie w takiej sytuacji odpowiedniego filtra. Podobnie w tym przypadku najlepiej byłoby polegać na standardach, a nie listach kompatybilności. Oczywiście z punktu widzenia użytkownika może to być mechanizm pomocny, choć jak będzie w praktyce, przekonamy się sami.

wydanie internetowe www.heise-online.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)