Izba Reprezentantów walczy ze szpiegami w komputerze

Izba Reprezentantów walczy ze szpiegami w komputerze

09.06.2007 09:30

Amerykańska Izba Reprezentantów przyjęła przepisy, które nakazują producentom oprogramowania uzyskanie zgody użytkownika komputera przed zainstalowaniem jakiejkolwiek aplikacji. Prawo jest skierowane przeciwko firmom rozpowszechniającym programy szpiegujące.

Nowe przepisy są znacznie ostrzejsze od tych, które przyjęto w ubiegłym miesiącu. Tamte uwzględniały tylko i wyłącznie spyware, który narażał użytkowników na straty. Obecne dotyczą każdego programu. Przyjęte właśnie prawo, któremu sprzeciwiali się producenci oprogramowania, przewiduje, że użytkownik musi zostać poinformowany o zamiarze instalacji programu i zapytany o zgodę na jej rozpoczęcie.

Graham Cluley z Sophosa uważa, że _ "wszystko, co może utrudnić życie cyberprzestępcom jest czymś pozytywnym" _. Dodaje on przy tym, iż _ "przemysł zajmujący się bezpieczeństwem IT będzie dokładnie przyglądał się sposobom egzekwowania nowych przepisów oraz będzie sprawdzał, czy rzeczywiście pozwalają one na łapanie przestępców, dokonujących kradzieży za pomocą spyware'u" _.

Teraz nad nowymi przepisami będzie debatował Senat.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)