XP SP3 - wkrótce w Twoim komputerze

XP SP3 - wkrótce w Twoim komputerze

XP SP3 - wkrótce w Twoim komputerze
Źródło zdjęć: © IDG
08.07.2008 10:00, aktualizacja: 09.07.2008 09:27

Przedstawiciele Microsoftu zapowiedzieli, że trzeci pakiet poprawek i rozszerzeń dla systemu Windows XP - Service Pack 3 - zostanie w najbliższych dniach wprowadzony do systemu automatycznej aktualizacji.

Deklaracja ta jest właściwie tylko przypomnieniem - koncern z Redmond już wcześniej zapowiadał, że SP3 dla XP od początku lipca będzie domyślnie instalowany w systemach z włączoną automatyczną aktualizacją.

Trzeci pakiet poprawek i dodatków dla XP został udostępniony użytkownikom w kwietniu ( SP3 pojawił się wtedy na stronie Microsoftu - mogli go pobrać wszyscy zainteresowani ). Krótko później okazało się, że użytkownicy mają z nim sporo kłopotów - w niektórych komputerach z procesorami AMD pojawił się problem z nieustającymi restartami systemu. Na domiar złego w systemach, w których wcześniej zainstalowano było oprogramowanie zabezpieczające firmy Symantec, zainstalowanie SP3 powodowało niekiedy kasowanie połączeń sieciowych i problemy z menedżerem urządzeń ( Microsoft rozwiązał je kilkanaście dni temu ).

Koncern przypomina, że firmy lub osoby, które na razie nie chcą instalować SP3, mogą skorzystać z narzędzia Windows Service Pack Blocker Tool Kit - http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?familyid=d7c9a07a-5267-4bd6-87d0-e2a72099edb7&displaylang=en ( pozwoli ono na zablokowanie pobierania dodatku bez konieczności wyłączania automatycznych aktualizacji ).

Więcej informacji o XP SP3 znaleźć można w tekście "Service Pack 3 dla Windows XP - marzenia kontra brutalna rzeczywistość" - http://www.pcworld.pl/news/127357.html.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)