Kaspersky lepiej walczy ze spamem

Kaspersky lepiej walczy ze spamem
Źródło zdjęć: © SXC.hu

13.12.2011 13:58

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Kaspersky zaprezentował swoją nową technologię, "Enforced Anti-Spam Updates Service", która powstała aby lepiej chronić nas przed spamem. Technologia działa już we wszystkich korporacyjnych produktach antyspamowych.

Zgodnie z raportem Kaspersky udział spamu w globalnym ruchu pocztowym wyniósł w trzecim kwartale 201. r. aż 79,8 procent. Do efektywnego blokowania spamu można skorzystać z kilku metod, a jedną z najskuteczniejszych jest tzw. "metoda kontekstowa", która pozwala na analizowanie setek tysięcy e-maili dziennie. Do skutecznego działania tej funkcji niezbędne jest częste uaktualnianie bazy danych, zawierającej próbki znanego spamu.
Tradycyjne techniki generowania i dystrybuowania do klientów uaktualnień baz danych są obarczone około 10-minutowym opóźnieniem. Biorąc pod uwagę fakt, że antyspamowa baza danych Kaspersky Lab jest uaktualniana ponad 15. razy dziennie, 10 minut to całkiem dużo. W tej sytuacji oprogramowanie antyspamowe, które korzysta z tradycyjnego mechanizmu aktualizacji, przepuszcza 2-3% spamu.

Technologia "Enforced Anti-Spam Updates Service" zapewnia wysyłanie uaktualnień do rozwiązań antyspamowych Kaspersky Lab przy użyciu metody ‘push’. Dzięki temu podejściu bazy danych na serwerach Kaspersky Lab i w rozwiązaniach użytkowanych przez klientów są dokładnie takie same w każdym momencie. Efektem jest znaczne zwiększenie skuteczności wykrywania spamu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)