Itanium razy siedem

Itanium razy siedem
Źródło zdjęć: © Intel

05.11.2007 09:00, aktual.: 05.11.2007 09:33

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Intel zaprezentował siedem nowych procesorów z serii Itanium 9100. W jej skład wchodzi sześć dwurdzeniowców i jeden procesor jednordzeniowy. To już szósta generacja serwerowych Itanium. Tymczasem w laboratoriach Intela trwają prace nad trzema kolejnymi.

Itanium 9100 różni się od wcześniejszych serii przede wszystkim technologią Core Level Lock-Step. Jej zadaniem jest zwiększenie niezawodności działania aplikacji, poprzez eliminowanie na poziomie jądra wcześniej niewykrytych błędów. To druga - obok Socket Level Lock-Step - technologia, która ma dbać o jak najlepsze wykonywanie zadań. Nowością jest też Demand Based Switching ( DBS ), która dopasowuje poziom zużycia energii do obciążenia procesora.

Najmniej wydajna kość z rodziny Itanium 9100 taktowana jest zegarem o częstotliwości 1,66 GHz, współpracuje z 667-megahercową magistralą systemową, a jej TDP wynosi 104 waty. Najnowszą serię Itanium znajdziemy już wkrótce w serwerach wszystkich producentów z grupy Itanium Solutions Alliance. Należą do niej Bull, Fujitsu, Fujitsu Siemens, HP, Hitachi, Intel, NEC, SGI i Unisys. Ceny procesorów wahają się, w zależności od wielkości zamówienia oraz samego układu, od 696 do 3692 USD.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także