Wireless Charging Technology od Intela - bezprzewodowe ładowanie smartfona

Wireless Charging Technology od Intela - bezprzewodowe ładowanie smartfona

Wireless Charging Technology od Intela - bezprzewodowe ładowanie smartfona
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
30.08.2012 12:42, aktualizacja: 30.08.2012 14:35

Wireless Charging Technology (WCT) to technologia zademonstrowana po raz pierwszy przez Intel Labs już w 2008 r. Umożliwia bezprzewodowe ładowanie smartfona z notebooka. Nie potrzeba żadnych dodatkowych przewodów czy kabli zasilających. Oczywiście, Intel nie jest nowicjuszem w dziedzinie technologii bezprzewodowej — technologia mobilna Intel Centrino trafiła na rynek niemal dekadę temu. Czy ktoś dzisiaj wyobraża sobie kawiarnię bez Wi-Fi?

Integrated Device Technology, Inc. (IDT) —. firma technologiczna specjalizująca się w ładowaniu bezprzewodowym — zapowiedziała, że opracuje i dostarczy chipsety obsługujące intelowską technologię WCT. Produkt IDT jest nowy i umożliwia stworzenie rozwiązania, które nie jest ograniczone do ładowania indukcyjnego i „smartfona na macie ładującej”. Kluczowe aspekty rozwiązania IDT to ograniczenie rozmiarów i kosztów, a także technologia „rezonansowego ładowania bezprzewodowego”, która upraszcza sposób ładowania telefonu przez komputer. Intel współpracuje z firmami takimi jak IDT, producentami telefonów, wytwórcami OEM i innymi partnerami, aby zaoferować ekonomiczną i prostą ścieżkę do ładowania bezprzewodowego.

Choć Intel nie może jeszcze podać terminu wprowadzenia na rynek produktów konsumenckich z technologią WCT, firma IDT oświadczyła, że na początku 201. r. dostarczy pierwsze chipsety do prac nad konstrukcjami referencyjnymi. Producent zapowiada, że technologia WCT będzie zaś kluczowym rozwiązaniem w przyszłych Ultrabookach.

*Jak to będzie działać? *
Kiedy bateria w telefonie zacznie się wyczerpywać, wystarczy uruchomić oprogramowanie wykrywające WCT i położyć smartfon obok Ultrabooka (w odległości dwóch-trzech centymetrów). Urządzenia zostaną sprzężone i energia zacznie bezprzewodowo przepływać z Ultrabooka do smartfona. W ciągu godziny telefon naładuje się wystarczająco, żeby można było go używać przez całe popołudnie.

Intel będzie omawiał konkretne plany i terminy w ciągu następnych miesięcy, więc użytkownicy mogą spodziewać się dalszych szczegółów na temat tej technologii.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)