Intel: Dwa razy szybszy Thunderbolt

Intel: Dwa razy szybszy Thunderbolt
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

10.04.2013 11:13

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Chciałoby się powiedzieć – nareszcie. Zgodnie z oczekiwaniami, Intel zapowiedział na targach NAB w Las Vegach premierę nowej generacji interfejsu Thunderbolt – Falcon Ridge.

Interfejs drugiej generacji słynnego złącza będzie mógł wysyłać i odbierać dane z prędkością 2. Gb/s. To dokładnie dwa razy lepszy rezultat od obecnej generacji Thunderbolta, która cechuje się przepustowością w granicach 10 Gb/s. Przeskok wydaje się tym bardziej imponujący, jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, iż główny rywal obydwu wersji Thunderbolta, USB 3.0, może pochwalić się przepustowością na poziomie „zaledwie” 5 Gb/s.

Co więcej (i chyba najciekawiej), według informacji przekazanych mediom przez producentów interfejsu –. Falcon Ridge zostanie wyposażony w obsługę materiałów wideo w rozdzielczości 4K. Planowane rozpoczęcie masowej produkcji nowego interfejsu wyznaczono na przyszły rok, a według zapewnień przedstawicieli Intela – będzie on w pełni kompatybilny z urządzeniami korzystającymi z obecnej wersji Thunderbolta.

Przy okazji premiery nowej generacji interfejsu –. gigant rynku procesorów zapowiedział także rychłe dokonanie kilku usprawnień w zakresie stabilności i ogólnego funkcjonowania jego obecnej wersji, Thunderbolta 1.0.

Źródło artykułu:Giznet.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)