CEATEC: 10-calowy ekran w laptopie. Razy dwa

CEATEC: 10‑calowy ekran w laptopie. Razy dwa

CEATEC: 10-calowy ekran w laptopie. Razy dwa
06.10.2009 13:00, aktualizacja: 07.10.2009 10:38

Japońska spółka Kohjinsha zaprezentowała model komputera przenośnego wyposażony w dwa wyświetlacze LCD o przekątnej 10,1 cala. Areną prezentacji sprzętu były targi elektroniczne CEATEC

Dual Display PC korzysta z procesora Athlon Neo MV-4. o częstotliwości taktowania 1,6 GHz i wyposażony jest w moduły komunikacji bezprzewodowej Wi-Fi (zgodny ze specyfikacją 802.11n) i Bluetooth. Można w nim zamontować pamięć o pojemności do 4 GB i 2,5-calowy dysk twardy. Urządzenie dysponuje też tunerem telewizyjnym. Bardziej konkretnych informacji dotyczących parametrów komputera producent nie ujawnił.

Obraz
© (fot. IDG)

Jeden z wyświetlaczy jest ukryty za drugim. Po podniesieniu klapki komputera ekran można wysunąć, tak aby oba panele funkcjonowały jednocześnie.

Oficjalna premiera Dual Display PC nastąpi w listopadzie br. Urządzenie do sprzedaży trafi przed końcem tego roku. Początkowo będzie dostępny do nabycia w Japonii, gdzie jego cena ma osiągnąć równowartość ok. 800 USD. Plany dystrybucji sprzętu poza Japonią nie zostały jeszcze sprecyzowane.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)