Netbook Samsung 100N dla programu "Cyfrowa szkoła"

Netbook Samsung 100N dla programu "Cyfrowa szkoła"

Netbook Samsung 100N dla programu "Cyfrowa szkoła"
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
22.08.2012 14:35, aktualizacja: 23.08.2012 14:20

Netbook Samsung 100N został zaprojektowany z myślą o uczniach i nauczycielach szkół podstawowych. Może on być narzędziem pomocnym w realizowaniu rządowego programu „Cyfrowa szkoła”, rozwijającego kompetencje uczniów i nauczycieli w zakresie stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych.

Netbook Samsung 100N został zaprojektowany z myślą o uczniach i nauczycielach szkół podstawowych. Może on być narzędziem pomocnym w realizowaniu rządowego programu „Cyfrowa szkoła”, rozwijającego kompetencje uczniów i nauczycieli w zakresie stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych.

Komputer jest odporny na zadrapania, zalanie wodą, a także upadek z wysokości do 7. centymetrów. Dzięki dwurdzeniowemu procesorowi Intel Atom komputer powinien zapewnić optymalną wydajność dla uczniów, natomiast pojemny akumulator ma pozwolić na 10 godzin pracy bez ładowania. Zasttosowana technologia Anti-aging ma według producenta sprawić, że akumulator zachowa 70 procent swojej pojemności przez 1500 cykli ładowania, czyli pięć razy dłużej, niż w przypadku typowego akumulatora.

Netbook Samsung 100. nadaje się do pracy w salach lekcyjnych, gdzie może być narażony na przypadkowe uszkodzenia. Dzięki wzmocnionej obudowie „duracase”, netbook jest odporny na zarysowania i uszkodzenia wynikające z codziennego użytkowania. Zastosowanie dysku twardego z czujnikiem upadku sprawia, że netbook pozostanie sprawny, nawet gdy spadnie na ziemię z wysokości do 70 cm. To więcej niż standardowa wysokość ławki szkolnej, a także więcej niż odległość od podłoża przy przenoszeniu netbooka w ręce. W modelu 100N zastosowano również konstrukcję zabezpieczającą przed skutkami zalania płynem do 200 ml.

Samsung 100. waży 1,33 kilograma i jest tak mały, że z łatwością zmieści się w szkolnym plecaku, zastępując dużo cięższy zestaw tradycyjnych podręczników. Komputer ma też specjalną rączkę do przenoszenia, która automatycznie chowa się w obudowie.

Netbook dla uczniów wyposażono w niskonapięciowy, dwurdzeniowy procesor Intel Atom Cedar Trail-M N2100. N2600, N2800. Jego szybkość, w porównaniu do wersji jednordzeniowej, wzrosła o 20 procent, natomiast wydajność układu graficznego Intel GMA 3600 / 3650 zwiększyła się czterokrotnie. Zapewnia to m.in. możliwość płynnego odtwarzania filmów w rozdzielczości Full HD (1080p).

W tym niewielkim komputerze zastosowano technologie takie jest „Fast Start”, która umożliwia wyprowadzenie go ze stanu uśpienia w zaledwie 2 sekundy i „Fast Browsing”, która przyśpiesza ładowanie stron internetowych nawet o 1. procent.

Nauczyciel może na bieżąco monitorować i kontrolować pracę uczniów. Jeśli uczeń korzysta z nieodpowiedniego programu, nauczyciel może go zamknąć i uruchomić właściwy. Komputery z serii „dla szkoły”. wyposażone są w wiele funkcji przydatnych w szkolnictwie, takich jak udostępnianie ekranu, sprawdzanie poziomu wiedzy uczniów, ankiety, dystrybucja plików i nauka w grupie. Funkcja dystrybucji plików pozwala szybko przesłać do netbooków zadania domowe, pomoce dydaktyczne oraz inne pliki. Nauczyciel może też w łatwy sposób zlecić zadania rozwijające umiejętność pracy zespołowej. Dzięki odpowiedniemu oprogramowaniu może podzielić klasę na grupy i w każdej z nich wyznaczyć lidera. Grupy te mogą następnie brać udział w konkursach i zabawach edukacyjnych wybranych przez nauczyciela.

Oprogramowanie zainstalowane w urządzeniach z serii „dla szkoły”. umożliwia administratorowi sieci komputerowej, nauczycielom i rodzicom określenie zakresu treści oraz programów, z których uczniowie mogą korzystać. Uczniowie chronieni są przed dostępem do niewłaściwych materiałów i mogą korzystać tylko z zasobów, które ułatwiają proces uczenia się. Ponadto netbook Samsung 100N chroniony jest przed dostępem osób nieupoważnionych.

Dane techniczne:
System operacyjny Windows 7 Starter
Procesor Intel Atom (Cedar Trail-M N2100, N2600, N2800)
Pamięć operacyjna do 2 GB
Procesor graficzny Intel GMA 3600 / 3650
Bezpieczeństwo TPM
Akumulator 6-komorowy: do 10 godzin pracy lub 4-komorowy: do 6 godzin pracy
Ciężar 1,33 kg
Wymiary (szer. x gł. x wys.)

  1. x 196 x 28,7-35,7 mm

Porty 3 x USB 2.0, HDMI, VGA, 4-in-1
Kamera 1,3M / 0,3M
Sieć 10/100 Ethernet, Wi-Fi 802.11 bg/n, 802.11 abg/n (opcja),
Bluetooth 3.0, tuner TV (opcja),
3G WAN (opcja)
Ekran LCD WSVGA 10,1”. 200 nit

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)