iPhone w końcu odblokowany... i to bez lutownicy!

iPhone w końcu odblokowany... i to bez lutownicy!

iPhone w końcu odblokowany... i to bez lutownicy!
Źródło zdjęć: © Apple
13.09.2007 11:30, aktualizacja: 13.09.2007 11:48

Pojawiło się wreszcie darmowe, programowe rozwiązanie pozwalające na zdjęcie zabezpieczeń z najnowszego dziecka firmy z Cuppertino. Po udanej operacji każdy użytkownik iPhone'a będzie mógł go używać z dowolną kartą SIM od dowolnego operatora.

Rozwiązanie software'owe, zdejmujące blokady z telefonu z jabłuszkiem istniało już wcześniej - http://www.pcworld.pl/news/121631.html, lecz było sprzedawane komercyjnie. Teraz każdy posiadacz iPhone'a, może spróbować sam zdjąć zabezpieczenia ze swojego telefonu. Pomimo że cały proces odblokowywania telefonu jest stricte programowy, to wymaga trochę wiedzy, umiejętności i w miarę biegłej obsługi komputera. Nie jest to póki co rozwiązanie typu: "pobierz program -> podłącz telefon -> wciśnij guzik -> gotowe". Dokładną instrukcję postępowania można znaleźć w serwisie Unlock.no - http://iphone.unlock.no/. Znajdziemy tam również linki do potrzebnych narzędzi i opis postępowania przy najczęściej spotykanych problemach.

Nie wiadomo, czy kolejne wersje oprogramowania wydawanego przez firmę Apple będą z powrotem blokować telefon, ale prawdopodobnie tak się będzie działo. Obecnie, jeżeli aparat ze zdjętym simlockiem i wersją oprogramowania 1.01 zostanie zaktualizowany do najnowszej wersji 1.02, blokady zostaną odtworzone. Czyli należy przypuszczać, że po każdej aktualizacji firmware'u będzie trzeba na nowo zdejmować zabezpieczenia. Trzeba mieć więc tylko nadzieję, że społeczność użytkowników "wolnych" iPhone'ów, zdoła do tego czasu opracować jakieś narzędzia pozwalające na prostsze odblokowanie telefonu przez mniej doświadczonych użytkowników komputerów.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)