Simlock w iPhone złamany?

Simlock w iPhone złamany?
Źródło zdjęć: © Apple

06.08.2007 10:30, aktual.: 20.08.2007 16:24

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wielotygodniowa "praca" hackerów nad najnowszym dziełem Apple przyniosła skutek w postaci złamania zabezpieczenia simlock - donosi serwis Apple.org.pl. Informacja, która ukazała się na forum Hackintosh, głosi, że zabezpieczenie złamano za pomocą oprogramowania SIM EMU 6.01 CFG v2.1, czytnika kart SIM oraz karty SilverCard, zwanej także SuperSIM.

Z informacji opublikowanej na forum - http://hackint0sh.org/forum/forumdisplay.php?f=123 wynika, że początkowo udało się zdjąć zabezpieczenie, jednak okazało się, że wiąże się to z niemożliwością odbierania połączeń przychodzących. Hackerzy nie złożyli jednak broni i po kilku godzinach zażartej walki uporali się z tym problemem.

Z ich deklaracji wynika, że w "zhackowanym" iPhone działają wszystkie usługi - włączając w to EDGE, rozmowy przychodzące i wychodzące, SMS itp. Informacja ta może okazać się nie tylko ciekawa, ale i użyteczna. Z pewnością interesującym okazałby się fakt, gdyby po zdjęciu simlocka udało się połączyć za pomocą iPhone'a z którąś z polskich sieci komórkowych ( z deklaracji użytkowników forum Hackintosh wynika m.in., że iPhone współpracuje z chorwackimi sieciami ). Warto przypomnieć, że jak na razie oficjalnie z najnowszego produktu Apple korzystać mogą jedynie mieszkańcy Stanów Zjednoczonych, bowiem Europa wciąż czeka na jego premierę.

Źródło: Apple.org.pl

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)