Nowy firmware telefonu iPhone złamany!

Nowy firmware telefonu iPhone złamany!

Nowy firmware telefonu iPhone złamany!
Źródło zdjęć: © Apple
24.11.2008 17:00, aktualizacja: 25.11.2008 12:15

Kilka dni temu ukazała się najnowsza wersja firmware'u do telefonu iPhone 3G. Okazuje się, że hakerzy z DevTeam potrzebowali zaledwie jednego weekendu, aby opublikować dwa programy jakie są w stanie złamać nowe oprogramowanie firmy Apple.

O nowej wersji firmware'u do telefonu iPhone pisaliśmy w piątek w artykule "Apple aktualizuje firmware dla telefonu iPhone 3G". Najważniejszą zmianą jaką wnosi wersja 2.2 jest wprowadzenie Google Street View. W nowej łatce pojawiło się również mnóstwo innych nowości.

Okazuje się jednak, że hakerzy z DevTeam znaleźli już sposób na to, by obejść zabezpieczenia nowego oprogramowania. Udostępnili oni dwie aplikacje: QuickPwn oraz PwnageTool. Obydwa narzędzia służą do tego, by móc instalować na swoim telefonie oprogramowanie nie aprobowane przez firmę Apple.

Obraz
© iPhone w Europie (fot. )

Specjaliści z DevTeam ostrzegają jednak przed używaniem swoich programów. QuickPwn modyfikuje bowiem firmware na tyle, że niemożliwym stanie ewentualne odblokowanie telefonu w przyszłości (otwarcie go na inne sieci). Inaczej jest w przypadku PwnageTool, jednak ten program dostępny jest obecnie jedynie na Maka.

Przed ewentualnym użyciem programów warto przemyśleć sprawę raz jeszcze i przeczytać komentarze użytkowników korzystających z wcześniejszych wersji ( aplikacje te przeznaczone są bowiem jedynie dla najbardziej zaawansowanych ). Warto również wziąć pod uwagę fakt, iż Apple raczej niechętnie usuwa usterki spowodowane niewłaściwym stosowaniem programów tego typu.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)