Nowy firmware telefonu iPhone złamany!

Nowy firmware telefonu iPhone złamany!24.11.2008 17:00
Nowy firmware telefonu iPhone złamany!
Źródło zdjęć: © Apple

Kilka dni temu ukazała się najnowsza wersja firmware'u do telefonu iPhone 3G. Okazuje się, że hakerzy z DevTeam potrzebowali zaledwie jednego weekendu, aby opublikować dwa programy jakie są w stanie złamać nowe oprogramowanie firmy Apple.

O nowej wersji firmware'u do telefonu iPhone pisaliśmy w piątek w artykule "Apple aktualizuje firmware dla telefonu iPhone 3G". Najważniejszą zmianą jaką wnosi wersja 2.2 jest wprowadzenie Google Street View. W nowej łatce pojawiło się również mnóstwo innych nowości.

Okazuje się jednak, że hakerzy z DevTeam znaleźli już sposób na to, by obejść zabezpieczenia nowego oprogramowania. Udostępnili oni dwie aplikacje: QuickPwn oraz PwnageTool. Obydwa narzędzia służą do tego, by móc instalować na swoim telefonie oprogramowanie nie aprobowane przez firmę Apple.

288767485568956563
Źródło zdjęć: © iPhone w Europie (fot. )

Specjaliści z DevTeam ostrzegają jednak przed używaniem swoich programów. QuickPwn modyfikuje bowiem firmware na tyle, że niemożliwym stanie ewentualne odblokowanie telefonu w przyszłości (otwarcie go na inne sieci). Inaczej jest w przypadku PwnageTool, jednak ten program dostępny jest obecnie jedynie na Maka.

Przed ewentualnym użyciem programów warto przemyśleć sprawę raz jeszcze i przeczytać komentarze użytkowników korzystających z wcześniejszych wersji ( aplikacje te przeznaczone są bowiem jedynie dla najbardziej zaawansowanych ). Warto również wziąć pod uwagę fakt, iż Apple raczej niechętnie usuwa usterki spowodowane niewłaściwym stosowaniem programów tego typu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)