iPhone OS najlepszą platformą dla reklamodawców

iPhone OS najlepszą platformą dla reklamodawców
Źródło zdjęć: © IDG.pl

02.10.2009 11:00, aktual.: 02.10.2009 11:32

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Sieć reklamy mobilnej AdMob opublikowała nowy raport, z którego wynika, że wśród użytkowników telefonów komórkowych najwięcej z usług mobilnych korzystają właściciele iPhone'ów. Na drugim miejscu uplasowali się natomiast posiadacze sprzętu obsługiwanego przez Symbiana.

AdMob zwraca uwagę na fakt, że z raportu nie wynika, jak przedstawia się obecnie podział na rynku telefonów komórkowych. Można natomiast się z niego dowiedzieć, który z mobilnych systemów był najczęściej użytkowany podczas korzystania z usług mobilnych.

Obraz
© Porównanie wyników ze stycznia i sierpnia tego roku (fot. IDG.pl)

W sierpniu pierwsze miejsce przypadło dla systemu iPhone OS (40%), natomiast drugie dla Symbiana (34%). Oznacza to, że oprogramowanie Apple zanotowało od początku roku wzrost wynoszący 7 punktów procentowych, podczas gdy konkurent w tym samym okresie zaliczył znaczny spadek (o 9 punktów procentowych). W badaniu, w przeciwieństwie do systemów RIM OS, Windows Mobile i Palm OS (wszystkie zanotowały spadek), bardzo dobrze wypadł również Android (wzrost z 2. do 9%). Warto też odnotować, że obecnie system webOS może się pochwalić 4-procentowym wynikiem.
Więcej interesujących statystyk można znaleźć w tym dokumencie (plik PDF).

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)