Internetowa wyszukiwarka leków refundowanych już działa

Strona głównaInternetowa wyszukiwarka leków refundowanych już działa
24.01.2012 09:49
Internetowa wyszukiwarka leków refundowanych już działa
Źródło zdjęć: © chip.pl

Poznański producent oprogramowania DomData AG uruchomił bezpłatną wyszukiwarkę leków refundowanych. Posługując się takimi kryteriami jak nazwa schorzenia, nazwa leku lub substancji w nim zawartej, możemy bardzo szybko i za darmo odnaleźć aktualne ceny czy stawki refundacji danego lekarstwa.

Wyszukiwarka bazuje na systemie klasy Business Intelligence Inforum BI Studio, a dane źródłowe pochodzą z oficjalnych wykazów leków opracowanych przez Ministerstwo Zdrowia.

Do stworzenia tego serwisu zainspirowała nas obecna sytuacja na rynku leków w Polsce. Dlatego postanowiliśmy zrobić coś, co choć trochę pomoże pacjentom, farmaceutom i lekarzom w dotarciu do aktualnych danych na temat wysokości refundacji dla danego leku. Wyszukiwarka uwalnia od konieczności wertowania papierowych wykazów, czy przedzierania się przez kolejne wiersze arkuszy kalkulacyjnych za każdym razem gdy pojawią aktualizacje w oficjalnym wykazie. - mówi Product Manager systemów Business Intelligence i Business Process Management w firmie: DomData AG.

Wyszukiwarkę można znaleźć w Internecie pod adresem: www.mojarecepta.pl , natomiast mobilna wersja wyszukiwarki jest dostępna pod adresem: http://www.mojarecepta.pl/mobile .

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Filesonic zamknął się sam. Przestraszył się federalnych

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)