OneDrive już jest

OneDrive już jest

OneDrive już jest
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
19.02.2014 14:00, aktualizacja: 19.02.2014 14:58

Microsoft już od kilku tygodni zapowiadał zmianę nazwy usługi SkyDrive na OneDrive. Dziś zapowiedzi stają się ciałem. Ale czy w związku ze zmianą nazwy otrzymamy coś nowego? Na szczęście tak.

Już od dziś użytkownicy SkyDrive’a będą przekierowywani na nową, odświeżoną usługę, o nazwie OneDrive. Uaktualniono też wszystkie aplikacje związane z usługą, w wersjach na iOS-a, Androida, Windows Phone’a, Windows RT i Windows.

Jeżeli chodzi o zmiany w funkcjach samej usługi, to prezent dostaną użytkownicy Androida. Aplikacja na ten system będzie teraz potrafiła, tak jak wersja z iOS-a i Windows Phone’a, na życzenie użytkownika, przechwytywać wszystkie wykonane przez nas zdjęcia za pomocą danego urządzenia i umieszczać je w chmurze, co może służyć zarówno jako kopia zapasowa, wygodny sposób na przenoszenie tych zdjęć do innych urządzeń, jak i łatwa metoda na udostępnienie tych zdjęć innym osobom.

OneDrive posiada od teraz również wbudowany transkoder filmów wideo, dzięki czemu udostępniane klipy będzie można pobrać szybciej, a ich strumieniowanie powinno być sprawniejsze, zwłaszcza w przypadku posiadania słabego łącza internetowego.

Pojawi się też znana z Dropboxa funkcja polecania usługi znajomym. Jeżeli damy naszemu znajomemu odpowiednio spreparowanego linka referencyjnego, zawierającego reklamę OneDrive’a, a ów znajomy się przekona i założy konto w usłudze, Microsoft udostępni nam, polecającym, dodatkowe 50. MB przestrzeni za każdą osobę. Można w ten sposób powiększyć za darmo przestrzeń dyskową o maksymalnie 5 gigabajtów. Dodatkowo, jeżeli zdecydujemy się na korzystanie z OneDrive’a jak z rolki aparatu, otrzymamy za darmo dodatkowe 3 gigabajty. Co więcej, pierwsze 100 tysięcy osób, które zaloguje się do OneDrive’a, otrzyma w prezencie, na rok, 100 gigabajtów przestrzeni dyskowej.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Huawei uciera nosa Samsungowi i Apple"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)