OneDrive już jest

OneDrive już jest
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

19.02.2014 14:00, aktual.: 19.02.2014 14:58

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Microsoft już od kilku tygodni zapowiadał zmianę nazwy usługi SkyDrive na OneDrive. Dziś zapowiedzi stają się ciałem. Ale czy w związku ze zmianą nazwy otrzymamy coś nowego? Na szczęście tak.

Już od dziś użytkownicy SkyDrive’a będą przekierowywani na nową, odświeżoną usługę, o nazwie OneDrive. Uaktualniono też wszystkie aplikacje związane z usługą, w wersjach na iOS-a, Androida, Windows Phone’a, Windows RT i Windows.

Jeżeli chodzi o zmiany w funkcjach samej usługi, to prezent dostaną użytkownicy Androida. Aplikacja na ten system będzie teraz potrafiła, tak jak wersja z iOS-a i Windows Phone’a, na życzenie użytkownika, przechwytywać wszystkie wykonane przez nas zdjęcia za pomocą danego urządzenia i umieszczać je w chmurze, co może służyć zarówno jako kopia zapasowa, wygodny sposób na przenoszenie tych zdjęć do innych urządzeń, jak i łatwa metoda na udostępnienie tych zdjęć innym osobom.

OneDrive posiada od teraz również wbudowany transkoder filmów wideo, dzięki czemu udostępniane klipy będzie można pobrać szybciej, a ich strumieniowanie powinno być sprawniejsze, zwłaszcza w przypadku posiadania słabego łącza internetowego.

Pojawi się też znana z Dropboxa funkcja polecania usługi znajomym. Jeżeli damy naszemu znajomemu odpowiednio spreparowanego linka referencyjnego, zawierającego reklamę OneDrive’a, a ów znajomy się przekona i założy konto w usłudze, Microsoft udostępni nam, polecającym, dodatkowe 50. MB przestrzeni za każdą osobę. Można w ten sposób powiększyć za darmo przestrzeń dyskową o maksymalnie 5 gigabajtów. Dodatkowo, jeżeli zdecydujemy się na korzystanie z OneDrive’a jak z rolki aparatu, otrzymamy za darmo dodatkowe 3 gigabajty. Co więcej, pierwsze 100 tysięcy osób, które zaloguje się do OneDrive’a, otrzyma w prezencie, na rok, 100 gigabajtów przestrzeni dyskowej.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Huawei uciera nosa Samsungowi i Apple"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także