Wirtualny Windows już wkrótce?

Wirtualny Windows już wkrótce?

Wirtualny Windows już wkrótce?
13.10.2008 17:00, aktualizacja: 15.10.2008 16:22

Na najbliższej konferencji Professional Developers Conference 2008, która odbędzie się w Los Angeles w dniach 27-30 października, Microsoft przedstawi nowy system operacyjny oparty na technologii cloud computing. Między innymi o tym możemy się przekonać studiując informacje zawarte w broszurce informującej o tematach, jakie będą poruszane na konferencji.

Obraz
© (fot. Microsoft)

Nowy system Microsoftu ma być przeznaczony głównie dla deweloperów i dostawców usług cloud computing. Jego trzon zostanie opracowany na podstawie Windows Server 2008 oraz posiadać będzie nowe funkcjonalności, które będą odpowiedzialne m.in. za zarządzanie rozproszoną platformą systemową. Można się spodziewać, że oprogramowanie będzie przeznaczone głównie dla dostawców oraz programistów zajmujących się tworzeniem aplikacji sieciowych funkcjonujących w modelu cloud.

Dzięki cloud computing, aplikacje przeznaczone dla tego środowiska mają być dostępne dla różnych platform bez konieczności pisania wersji dedykowanych pod poszczególne systemy. Ma to również zmienić sposób postrzegania oprogramowania przez użytkowników. Do tej pory, aby uruchomić jakikolwiek program, najpierw potrzebna była jego instalacja na dysku. Według Microsoftu już w najbliższym czasie programy mają być uruchomiane z poziomu przeglądarki i tylko poprzez jedno kliknięcie na ich ikonie.

Według nieoficjalnych informacji Microsoft również pracuje nad pakietem Office w wersji 'cloud', jednak bliższe informacje na jego temat, a także na temat ewentualnej premiery nie są jeszcze znane.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)