Intel inwestuje w firmy z branży mobilnej

Intel inwestuje w firmy z branży mobilnej

Intel inwestuje w firmy z branży mobilnej
Źródło zdjęć: © huangjiahui / flickr.com / CC
30.09.2014 15:41, aktualizacja: 30.09.2014 16:37

Intel od kilku lat stara się zaistnieć w branży mobilnej. Firma zainwestowała 1,5 mld dolarów w dwie firmy telekomunikacyjne.

Jak do tej pory dorobek Intela w branży mobilnej to głównie rodzina procesorów Atom. Pomimo ogólnego uznania na rynku ciągle nie mogą one przebić się do szerszego grona urządzeń, a tym samym zaistnieć u większej liczby odbiorców. Kolejnym krokiem w tę stronę jest inwestycja 1,5 mld dolarów w dwie chińskie firmy z branży telekomunikacyjnej.

RDA Microelectronics i Spreadtrum Communications, należące do Tsinghua Unigroup, to dwie wspomniane firmy, w których Intel stał się 20-procentowym udziałowcem. Inwestycja ma zostać sfinalizowana na początku 201. roku. Obie firmy zajmują się głównie produkcją chipów do urządzeń mobilnych korzystających z łączności 2G, 3G oraz 4G. Dodatkowo Spreadtrum Communications to jeden z głównych graczy na rynku smartfonów z Firefox OS. Może to wskazywać na fakt, że Intel dostrzegł swoją szansę w systemie Mozilli i spróbuje zawojować rynek tanich smartfonów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)