Ile sztuk liczy największa na świecie kolekcja aparatów fotograficznych?

Ile sztuk liczy największa na świecie kolekcja aparatów fotograficznych?

Ile sztuk liczy największa na świecie kolekcja aparatów fotograficznych?
Źródło zdjęć: © chip.pl
30.08.2013 10:50

Dilish Parekh, fotoreporter z Bombaju podczas Światowego Dnia Fotografii pochwalił się największą kolekcją aparatów fotograficznych - liczy ona 4425 sztuk, wśród których znajdują się takie perełki jak Leica Reporter 250.

Parekh przyznaje, że bez aparatów fotograficznych nie potrafi już żyć. Jego pasja kolekcjonerska rozpoczęła się 2. lat temu, kiedy to jego ojciec przekazał mu swój własny zbiór 600 aparatów. Przez ten czas fotoreporter uzbierał 4425 sztuk aparatów, co zapewniło mu miejsce w Księdze Rekordów Guinessa. Wśród zbioru znaleźć można wiele antyków najbardziej rozpoznawalnych marek w historii takich jak: Canon, Leica, Kodak, Nikon czy Zeiss.

Obraz
© (fot. chip.pl)

Leica Reporter 250
Jednym z jego największych skarbów jest Leica Reporter 25. z 1934r., której wyprodukowano zaledwie 1000 sztuk. Aparat posiada unikalną konstrukcję, która mieści w sobie aż 10 metrów filmu (około 250 zdjęć na jednym filmie!). Parekh cieszy się także z posiadania aparatu Bessa II wyprodukowanego przez Voigtlandera - jednego z najstarszych, niemieckich koncernów optycznych, oraz Tessiny L - najmniejszego aparatu fotograficznego świata, ważącego zaledwie 155 gramów.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Nokia Lumia 1520 jest naprawdę wielka"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)