Największa kolekcja gier na świecie wystawiona na aukcję

Największa kolekcja gier na świecie wystawiona na aukcję

Największa kolekcja gier na świecie wystawiona na aukcję
Źródło zdjęć: © materiały prasowe
05.06.2014 16:27, aktualizacja: 05.06.2014 16:41

W lutym ubiegłego roku pewien kolekcjoner posiadający nieco skromniejszą, bo liczącą "zaledwie" 580 gier, 330 konsol, 220 kontrolerów i 185 gadżetów, wystawił swoją kolekcję na eBayu. Niestety, cena wywoławcza, ponad 550 tys. dol., nie zainteresowała żadnego kupca. Michael Thomasson postanowił rozpocząć licytację swojej rekordowej kolekcji od 1 dol.

O Michaelu pisaliśmy już w grudniu ubiegłego roku, kiedy to jego kolekcja gier oficjalnie trafiła do Księgi Rekordów Guinessa. Piwnicę mężczyzny wypełnia ponad 11 tysięcy gier, 21 konsol z pełną biblioteką gier wydanych na terenie USA oraz 14 dodatkowych systemów z prawie ukończoną kolekcją. Zebranie tak oszałamiającego zbioru zajęło Michealowi 25 lat. Licytacja potrwa jeszcze 10 dni. Od początkowego 1 dol. cena urosła do 5678 dol. Nadal to kwota śmiesznie niska jeśli wziąć pod uwagę wartość całego zbioru, która może oscylować około 800 tys. dol.

Dlaczego Micheal zdecydował się sprzedać kolekcję swojego życia? Mężczyzna przyznał wprost, że choć gry wideo są jego największą pasją i nie ma zamiaru jej porzucać, to musi także rozwiązać problemy swojej bliższej i dalszej rodziny. "Nie martwcie się jednak, w przeszłości wielokrotnie sprzedawałem swoje zbiory, a i tak udało mi się pobić rekord Guinessa. Całkiem możliwe, że w przyszłości pobiję go znowu" - dodaje.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Google Chrome w końcu doczekał się 64-bitowej wersji!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)