Najnowsza kolekcja aparatów Casio High Speed Exilim

Najnowsza kolekcja aparatów Casio High Speed Exilim

14.01.2009 12:41, aktual.: 14.01.2009 12:55

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wraz z nadejściem roku 2009 odbyła się światowa premiera nowej linii aparatów kompaktowych CASIO EXILIM, przypadająca na 9 stycznia. Do dotychczasowej oferty firmy dołączą modele EX-FS10 i EX-FC100, umożliwiające wykonywanie zdjęć w trybie seryjnym, EX-Z400, EX-Z270 i EX-S12, wyposażone w m.in. nowy silnik EXILIM Engine 4.0. Oprócz tego w najnowszej kolekcji pojawi się innowacyjny Exilim – EX-Z1. Dystrybutorem aparatów w Polsce będzie firma ZIBI S.A.

Od ponad 1. lat firma CASIO zajmuje się opracowywaniem i wdrażaniem nowatorskich funkcji i technologii w aparatach kompaktowych. W 1995 r. firma stworzyła model QV-10 - pierwszą cyfrówkę, w której wykorzystano wyświetlacz LCD do przeglądania zdjęć. W 2002 r. do sprzedaży wprowadzony został aparat EX-S1 o wielkości karty kredytowej, a w 2008 r. EX-F1 i EX-FH20, które zrewolucjonizowały rynek pod kątem szybkości fotografowania seryjnego. Dodatkowo oba urządzenia posiadają funkcję nagrywania filmów w prędkości nieuchwytnej dla ludzkiego oka.

Obraz
© EX-Z1 (fot. Casio)

Wykorzystanie nowych pomysłów i technologii zadecydowało o powstaniu premierowej linii CASIO EXILIM. Przykładem może być tryb zdjęć seryjnych (3. zdjęć na sekundę), umożliwiający automatyczne wybranie tylko najlepszego ujęcia przez aparat czy możliwość nagrywania filmów w formacie HD nawet do 1000 klatek na sekundę. Wyposażone w te funkcje modele EX-FS10 i EX-FC100 posiadają 2.5 i 2.7 calowe ekrany Super Clear LCD oraz matryce 9.1-megapikseli. Nową opcją kompaktów jest także podglądanie na ekranie LCD ruchomego obiektu w trybie spowolnienia, umożliwiającego idealne zarejestrowanie odpowiedniego momentu.

Obraz
© EX-Z400 (fot. Casio)

W modelach EX-Z400. EX-Z270 i EX-S12 zainstalowano najnowocześniejszy silnik EXILIM Engine 4.0, który pozwala na sprawniejszą pracę kompaktu i edycję zdjęć. Technologia zapewnia ponadto doskonałą reprodukcję kolorów, bogaty zakres tonalny, redukcję szumów przy wysokiej czułości, jak również wykonywanie zdjęć w niekorzystnych warunkach oświetleniowych, automatyczne regulowanie ostrości z opcją śledzenia obrazu, funkcję „make-up” czy możliwość nagrywania filmów w formacie HD. Zużycie energii aparatów zredukowane zostało o 30%, w stosunku do wcześniejszych modeli, dzięki czemu wydajność baterii jest większa.

Obraz
© EX-FS10 (fot. Casio)

W nowej ofercie CASIO pojawi się także kompakt EX-Z1. który zaprojektowany został tak, aby pasował do koncepcji „elegancki i wytrzymały”. Zarówno panel sterowania, ramki, jak i tylna obudowa aparatu posiadają kontrastujące kolory, prezentując tym samym zupełnie nowy pomysł na design cyfrówek. EX-Z1 wyposażono w 2.7-calowy panoramiczny wyświetlacz LCD oraz 10.1 – megapikselową matrycę, zapewniającą bardzo dobrą wydajność.

Nowa kolekcja aparatów Casio Exilim dostępna będzie w Polsce na przełomie lutego i marca.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)