Największa na świecie drukarka 3D

Największa na świecie drukarka 3D

Największa na świecie drukarka 3D
Źródło zdjęć: © via Chip.pl
25.09.2015 10:15, aktualizacja: 25.09.2015 11:06

Big Delta to konstrukcja wysoka na 12 metrów i szeroka na 6 metrów. Jest ogromna, a równocześnie... nieduża. I to nie koniec jej zalet. Według niektórych, tego typu sprzęt może pomóc w rozwiązaniu problemu uchodźców w Europie.

Projekt "drukarki" opracowany został przez zespół WASP (World's Advanced Saving Project) i od razu po premierze we Włoszech okrzyknięty został jako największa drukarka 3. na świecie. Czy na pewno największa? Cóż, Chińczycy drukujący domy, a nawet bloki mieszkalne w technice 3D mogliby zapewne mieć na ten temat nieco odrębną opinię.

"Big Delta" ma jeszcze kilka innych ważnych zalet - zużywa niedużo prądu - pobór na poziomie 10. watów to tyle, co 1-2 tradycyjne żarówki. Jej konstrukcja jest równocześnie prosta i tania, a samo urządzenie daje się szybko złożyć w dowolnym miejscu. Mało tego, bardzo ciekawą właściwością tej drukarki jest możliwość wykorzystywania w druku lokalnych "materiałów", takich jak błoto, ziemia, brud czy kurz, co znacząco obniża koszty budowy.

Te wszystkie zalety mają określony cel –. twórcy tej drukarki zaprojektowali ją z myślą o budowaniu tymczasowych pomieszczeń dla ludzi pozbawionych dachu nad głową, czy to z powodu klęsk żywiołowych, czy też problemów społecznych, takich jak zalewająca Europę fala uchodźców. Może "Big Delta" przynajmniej w drobnej części pomoże uporać się Europie z problemem zapewnienia im dachu nad głową.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (29)