PMA: HP powraca na rynek aparatów fotograficznych

PMA: HP powraca na rynek aparatów fotograficznych
Źródło zdjęć: © heise-online.pl

22.02.2010 14:53

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Po około dwóch latach przerwy koncern HP znów produkuje aparaty fotograficzne i kamery sygnowane własną marką. Kalifornijczycy przygotowali pięć niewielkich i niedrogich kompaktowych modeli, które mają wyróżniać się dodatkowo estetycznymi kolorowymi obudowami.

Wszystkie nowe aparaty mają matrycę o rozdzielczości 12 megapikseli i są wyposażone w obiektywy z czterokrotnym zoomem optycznym. Za 99 dolarów sprzedawany będzie model CW450 (.pdf) z 2,7-calowym ekranem LCD, a 30 dolarów więcej kosztuje aparat PW460 z wyświetlaczem o przekątnej 3 cali. Za dodatkowe 10 dolarów kupimy obydwa urządzenia w wariancie z wyświetlaczem dotykowym (.pdf). W tym wypadku zamiast korzystać z przycisków możemy obsługiwać urządzenie, wybierając pozycje z ekranowego menu przy użyciu palca i na przykład przewijać zapisane fotografie. W ten sam sposób można ogniskować obiektyw na wybranych obiektach i twarzach w wizjerze LCD. Dodatkowo dzięki funkcji Touch Shot spust migawki reaguje na oderwanie palca od dotykowego wyświetlacza.

Obraz
© Kieszonkowe aparaty firmy HP występują w wariantach z ekranem dotykowym lub bez (fot. heise-online.pl)

Tak jak wspomniano na wstępie, HP zaprezentował także trzy nowe amatorskie kamery cyfrowe. Najmniejsza z nich nosi oznaczenia V1020h (.pdf) i zapisuje filmy w rozdzielczości 1280×720 pikseli. Dwie pozostałe są wyposażone w dotykowe ekrany LCD o przekątnej 3 cali. Pozwalają na nagrywanie filmów HD w rozdzielczości 1080p i według informacji producenta automatycznie wykrywają ruchome obiekty. Podstawowy model V5061u (.pdf) kosztuje 170 dolarów. Z kolei model V5560u (.pdf) za 20. dolarów wyróżnia się dodatkowo obiektywem z
pięciokrotnym zoomem optycznym i można go używać także do robienia zwykłych zdjęć.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)