I‑Trigue 3000, basowe maluchy

I-Trigue 3000, basowe maluchy
Źródło zdjęć: © Creative

15.10.2007 13:23, aktual.: 15.10.2007 13:43

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

I-Trigue 3000 to system głośników 2.1 o kompaktowych rozmiarach i
mocnych basach. Zestaw wyposażony jest w kompaktowy subwoofer,
przystosowany do postawienia na biurku i wyposażony w boczną tubę
powietrzną, wzmacniającą jego skuteczność

I-Trigue 3000 to system głośników 2.1 o kompaktowych rozmiarach i mocnych basach. Zestaw wyposażony jest w kompaktowy subwoofer, przystosowany do postawienia na biurku i wyposażony w boczną tubę powietrzną, wzmacniającą jego skuteczność.

W zestawach satelitarnych zastosowano trzy głośniki o jednakowej średnicy membran. Wykorzystano w nich lekkie i sztywne membrany wykonane z materiału nazwanego NeoTitanium. Prawdopodobnie jest to stop glinu z tytanem o proporcjach znanych tylko specom z Creative.

Użycie trzech niewielkich głośników ma pewne zalety - łatwej można uniknąć niekontrolowanego dzielenia się membrany, gdyż mniejsze głośniki z racji samych rozmiarów są mniej podatne na to zjawisko. Taka konstrukcja pozwala skonstruować bardzo smukłe zestawy. Nie występuje tu stosunkowo duży głośnik średnio-tonowy. Zastępują go wszystkie głośniki pracujące w zestawie, a dzięki większej ich liczbie teoretyczna powierzchnia membrany symulowanego głośnika jest większa. Koncepcja ta sprawdziła się w tym wypadku. Zestawiki satelitarne są bardzo smukłe i dość przyzwoicie odtwarzają średnie i wysokie tony.

Obraz

Największą trudnością przy konstruowaniu takiego zestawu jest zminimalizowanie zniekształceń fazowych i zaprojektowanie zwrotnicy. Jeśli zrobi się to nie dość starannie, głośniki będą się charakteryzować kiepską lokalizacją pozornych źródeł dźwięku oraz nierówną charakterystyką częstotliwości. W I-Trigue 3000 udało się uniknąć większości z tych przypadłości. Scena dźwiękowa jest dość precyzyjna i szczegółowa. Jednak zestawy faworyzują górną część pasma. W połączeniu z efektywnym subwooferem prezentują dźwięk o uwypuklonych sopranach i basie. Doskonale sprawdza się to przy filmach czy w grach. Przy muzyce również, choć nie przy wszystkich gatunkach. Lecz nie są to przecież zestawy dla miłośnika muzyki klasycznej.

Subwoofer mimo swych niewielkich rozmiarów potrafi zejść dość nisko – 40Hz przy tak niewielkich rozmiarach to dobry wynik.

Głośniki I-Trigue 3000 doskonale sprawdzą się podczas codziennego słuchania muzyki, oglądania filmów i w grach. Czarno-srebrna kolorystyka i nowoczesny wygląd zestawu powoduje, że będą one doskonale wyglądały obok notebooka czy dużego, panoramicznego monitora LCD. Jedyne co może drażnić to bardzo jasna, niebieska dioda umieszczona w regulatorze głośności.

Głośniki Creative I-Trigue 3000 dostępne będą na polskim rynku w cenie 349 PLN brutto.

dokonały dźwięk w filmach i grach
zajmują niewiele miejsca na biurku
niezły bas
nowoczesne wzornictwo

przy muzyce akustycznej faworyzują soprany

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)