Jak uporządkować kable w domu?

Jak uporządkować kable w domu?

Jak uporządkować kable w domu?
Źródło zdjęć: © wikimedia.org / 247homerescue / CC0 1.0
26.08.2015 15:08, aktualizacja: 26.08.2015 21:56

Wraz z pojawieniem się nowych technologii w naszym domu rozpoczęło się pomieszanie z poplątaniem kabli i kabelków. Efekt? Na pierwszy rzut oka nie wiemy, który kabel jest do czego i gdzie się zaczyna, a gdzie kończy. Aby nie popaść w czarną rozpacz, warto zapanować nad bałaganem. Poniżej znajdziecie kilka praktycznych sposobów na uporządkowanie plątaniny kabli w naszym domu.

Mimo, że na rynku pojawia się coraz więcej urządzeń bezprzewodowych i tak w naszych domach królują kable. Są nierozłącznym elementem niemal każdego nowoczesnego sprzętu. Niestety układanie kabli to koszmar, w szczególności, jeśli trzeba je rozplątać.

_ Od czego zacząć? _

Oczywiście nie ma jednego złotego środka, ale są sposoby, które mogą pomóc w ich organizacji. Przed przystąpieniem do pracy warto przejrzeć kable, bo może się okazać, że ten sam przewód wykorzystamy do podłączenia aparatu fotograficznego, a innym razem podłączymy do niego telefon. Dzięki temu będziemy mieć ich mniej na naszym biurku. W kolejnym kroku powinniśmy znaleźć jedno miejsce dla tych przewodów, które bezpośrednio podłączamy do sprzętu elektronicznego. W przypadku kabli USB, ładowarek oraz innych przedłużaczy, powinniśmy trzymać je w osobnym pudełku z przegródkami, dzięki czemu dużo łatwiej będzie nam po nie sięgać.

Oznaczenia rzadko używanych kabli

Jeśli tracimy czas na wyszukiwanie kabli do urządzeń, z których rzadko korzystamy, to warto je w odpowiedni sposób oznaczyć. Do tego celu można wykorzystać metki lub kolorowe tasiemki. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie będziemy nerwowo szukać kabelka, aby podłączyć rozładowujące się urządzenie.

Obraz
© (fot. Fotolia / lurs)

Natomiast każdy długi przewód powinien być zwinięty oraz odpowiednio zabezpieczony. Możemy do tego użyć taśmy z rzepem, plastikowy zacisk, który zwykle otrzymujemy wraz z kupnem nowego produktu elektronicznego lub też wykorzystać zwykłą gumkę do włosów. Wystarczy tylko wziąć kilka kabli i owinąć je zaciskiem. Jest to prosty i skuteczny sposób na ich ujarzmienie.

W przypadku przewodów, z których najczęściej korzystamy możemy powiesić je przy biurku na spinaczach do segregatora. Mimo, że przeznaczone są do utrzymywania papieru, świetnie się sprawdzą również przy przewodach. Spinacze należy przypiąć do tylnej lub bocznej części swojego biurka i wsunąć w nie kable. Dzięki temu każda wtyczka będzie miała swoje miejsce.

Jak sprawić, aby kable nie zajmowały dużo miejsca w pudełku?

Idealnie do tego sprawdzą się zużyte rolki papieru toaletowego. Wystarczy tylko zwinąć przewody i wsunąć w poszczególne rolki. Potem wkładamy do pudełka, dzięki czemu zaoszczędzimy dużo miejsca i będziemy mieć do nich łatwy dostęp.

Niestety, jak na razie musimy sobie radzić z "kablową dyktaturą". Dzięki tym prostym poradom już nigdy więcej nie będziemy musieli prowadzić walki z przewodami i szybko zapomnimy o nieporządku.

_ Źródło: urządzamy / kinodomowe / WP _

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)