Brazylia i kolejne 3000 stacji roboczych z Linuksem

Brazylia i kolejne 3000 stacji roboczych z Linuksem
Źródło zdjęć: © linux.org

12.12.2007 19:30, aktual.: 13.12.2007 10:04

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Brazylia zamówiła kolejne 3 tysiące komputerów z preinstalowanym systemem Debian 4.0. Stacje robocze będą rozlokowane w szkołach w całym kraju.

W ostatnim miesiącu ministerstwo edukacji Brazylii uzyskało już ponad 90 000 komputerów z przeinstalowanym systemem Debian GNU/Linux wraz z zestawami sieci bezprzewodowej ( każdy komputer wyposażony w kartę sieciową WiFi + kilkaset routerów ) oraz drukarkami laserowymi. Sprzęt został rozesłany do około 9 000 brazylijskich szkół. Chociaż zdawało się, że taka ilość komputerów wystarczy jak na jeden raz, kolejne stacje są właśnie przygotowywane do transportu. Systemy zostały lekko zmodyfikowane na potrzeby edukacji i sieci szkolnych. Ich wydanie jest ponadto ogólnie dostępne w źródłach ministerstwa edukacji, co oznacza, że uczniowie mogą bez problemu mieć w domu identyczny system operacyjny, co w szkole. Zakup sprzętu obejmuje również 36-miesięczne wsparcie techniczne w zakresie oprogramowania.

Więcej informacji na ten temat można odnaleźć w oficjalnym ogłoszeniu o transakcji w serwisie projektu Debian - http://times.debian.net/1199-ministry-from-brazil-buying-3000-with-four-terminal-debian-computers..

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)