Google Glass w służbie dubajskiej policji

Google Glass w służbie dubajskiej policji

Google Glass w służbie dubajskiej policji
Źródło zdjęć: © chip.pl
07.10.2014 08:37, aktualizacja: 07.10.2014 09:00

Google Glass znajduje coraz więcej zastosowań w prawdziwym życiu. Po lekarzach, którzy korzystają z Google Glass do ratowania życia, po wynalazek Google sięga dubajska policja.

Pomysł władz w Dubaju jest prosty: wyposażyć policjantów w Google Glass, a same urządzenia zintegrować z policyjną bazą danych tak, aby każdy policjant bez większego problemu mógł omieść wzrokiem ulicę pełną ludzi i błyskawicznie sprawdzić za pomocą okularów Google, czy nie stoi w zasięgu kontaktu wzrokowego z poszukiwanym przestępcą.

Zanim Glass zostanie zintegrowany z policyjną bazą danych, policjanci już teraz mogą zacząć przyzwyczajać się do nowego narzędzia pracy. Policja w Dubaju otrzymała pierwsze egzemplarze Google Glass i ma korzystać z nich w celu nagrywania piratów drogowych od momentu popełnienia przez nich drogowego wykroczenia, do momentu zatrzymania.

Wyposażenie funkcjonariuszy w Google Glass nie będzie tanie. Pojedynczy egzemplarz kosztuje ok. 1500 dolarów (ok. 4500 złotych), jednak skoro tamtejszą administrację stać na policyjne wersje Lamborghini, to zakup okularów Google'a nie powinien być zbyt odczuwalny.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Koniec epoki bezpiecznego USB

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)