Google ujawnia specyfikację Google Glass

Google ujawnia specyfikację Google Glass
Źródło zdjęć: © Max Braun / flickr.com / CC

16.04.2013 12:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Google odsłania kolejne szczegóły dotyczące Google Glass. Po tym jak wczoraj udostępniło deweloperom Google Mirror API, przeszedł czas na specyfikację samych okularów Augmented Reality.

Pierwsze seryjne urządzenia, które trafić mają do zaprzyjaźnionych deweloperów Google zjeżdżają właśnie z taśmy montażowej. Mountain View uznało więc najwyraźniej, że nie ma sensu dłużej oficjalnie milczeń na temat specyfikacji Google Glass.

Pierwsza rzecz, która różnić będzie Google Glass od zwykłych okularów to wyświetlacz. Ma on być „odpowiednikiem ekranu HD o przekątnej 2. cali widzianego z odległości ośmiu stóp.” Po przełożeniu tego na piksele otrzymamy wyświetlacz 640 na 360, który cały czas ma znajdować się w polu widzenia użytkownika. Okulary zostaną też wyposażone w kamerę 5 megapikseli nagrywającą w rozdzielczości 720p. Urządzenie wyposażone zostanie w pamięć flash 16 GB, ale użytkownik będzie miał do dyspozycji o 4 GB pamięci mniej. Jeśli to za mało, Google Glass będzie mogło synchronizować dane z Google Drive.

Okulary Augmented Reality Google będą ponadto wyposażone w moduł WiFi (ale tylko b/g) i będą się łączyć z „każdym telefonem wyposażonym w Bluetooth”. Jeśli przy okazji telefon ten będzie smartfonem z Androidem 4.0.3 i wyższym, za pomocą aplikacji MyGlass, Google Glass będą miały dostęp do SMS-ów i danych z GPS-u drugiego urządzenia.

Google twierdzi, że akumulator urządzenia powinien wytrzymać dzień zwykłego użytkowana, ale zaznacza jednocześnie, że niektóre funkcje, takie jak na przykład przesyłanie nagrań wideo, mogą znacząco skrócić czas pracy urządzenia.

Źródło artykułu:Giznet.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (65)