Google Wave - komunikacja i dokumenty Google w jednym

Google Wave - komunikacja i dokumenty Google w jednym
Źródło zdjęć: © Google

29.05.2009 11:00, aktual.: 05.08.2010 13:11

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Internetowy gigant zaprezentował wczesną wersję nowego narzędzia do komunikacji i współpracy - Wave. Aplikacja integruje funkcjonalność klienta poczty elektronicznej, komunikatora internetowego, aplikacji do zarządzania obiegiem dokumentów i platformy blogowej, a to tylko część możliwości, jakie ma oferować. Usługa dostępna jest na razie tylko dla developerów aplikacji.

Wave stworzony został za pomocą środowiska Google Web Toolkit, a prace nad nad nim trwały ok. dwa lata. Jego twórcami są bracia Lars i Jens Rasmussenowie, którzy dołączyli do Google'a w 200. r. (gdy koncern kupił ich firmę Where 2 Tech, gdzie zajmowali się pisaniem aplikacji mapowych). Warto wspomnieć, że po przejściu do Google bracia kontynuowali dotychczasową pracę, co zaowocowało powstaniem popularnej usługi Google Maps.
Wave może stać się konkurentem takich usług firmy jak poczta Gmail czy Dokumenty Google. To jednak wydaje się nie stanowić problemu. "Tylko dlatego, że mamy zestaw bardzo popularnych produktów, nie powinniśmy stopować innowacyjności, wręcz przeciwnie. Zawsze powinniśmy próbować robić nowe, lepsze rzeczy" - przekonuje Lars Rasmussen.

Zobacz wideoprezentację Wave:

W obecnej postaci usługa będzie funkcjonować co najmniej przez kilka miesięcy. Kod Wave'a ma zostać udostępniony na licencji open source.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)