Policjanci z Dubaju będą wyposażeni w Google Glass

Policjanci z Dubaju będą wyposażeni w Google Glass21.05.2014 17:00
Policjanci z Dubaju będą wyposażeni w Google Glass
Źródło zdjęć: © Max Braun / flickr.com / CC

W lutym nowojorska policja testowała już Google Glass. Nie posiadały one jednak żadnej specjalnej aplikacji - po prostu zastanawiano się nad ich funkcjonalnością przy patrolowaniu ulic. Teraz potencjał urządzenia postanowili wypróbować policjanci z Dubaju.

Nagrywanie materiałów wideo przez władze zawsze wzbudza kontrowersje. Wystarczy zobaczyć podzielone opinie dotyczące pomysłu londyńskiej policji. Google Glass powodują jeszcze większy strach, bo przecież nie jest to zwyczajna kamera wideo, a system potrafiący automatycznie analizować zebrane dane. To zaś sprzyja masowej inwigilacji...

Policja w Dubaju uważa jednak, że sprzęt Google może im pomóc w szybkim ujęciu sprawcy. Testowane przez nich okulary zostały wyposażone w aplikację, która pozwala przesyłać zdjęcia pojazdów naruszających przepisy ruchu drogowego do ogólnej bazy danych, a następnie identyfikować poszukiwane auta na podstawie tablic rejestracyjnych.

Jeśli program przyniesie efekty i spełni określone kryteria, na ulicach Dubaju będzie można zobaczyć więcej policjantów noszących Google Glass. Kto wie, czy ich tropem nie podążą służby z innych krajów.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Oto 12-calowy Surface Pro 3

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)