Google Earth po polsku

10.05.2007 11:30

Firma Google przetłumaczyła swoją usługę Google Earth, pozwalającą na oglądanie szczegółowych zdjęć satelitarnych naszego globu, na siedem nowych języków, w tym polski. Dzięki temu można oglądać i znajdować polskie nazwy i atrakcje turystyczne.

_ "Google Earth pozwala użytkownikom odkrywać i zrozumieć naszą planetę w zupełnie nowy sposób" _ - powiedział John Hanke, dyrektor Google Earth i Google Maps. _ "Koncentrujemy się na tym, żeby więcej użytkowników mogło korzystać z Google Earth w swoim języku ojczystym, co da im szansę na lepsze zrozumienie otaczającego nas świata." _

Wystarczy wpisać nazwę miasta i poczekać na załadowanie danych z Sieci, aby zobaczyć plan nałożony na rzeczywiste zdjęcia oglądanego obszaru. Widok można odpowiednio zmieniać - przybliżać, oddalać, przesuwać lub obracać. Mapy Polski nie są tak dokładne jak Stanów Zjednoczonych, jednak plan Warszawy jest dosyć zadowalający - to samo dotyczy innych dużych miast. Lokalne wyszukiwanie pozwala znaleźć restauracje, hotele, a nawet połączenia pomiędzy punktami. Narzędzie jest bardzo przydatne dla turystów - można obejrzeć słynne zabytki, zaplanować drogę z lotniska do hotelu, sprawdzić gdzie są sklepy, itd. Wynikami wyszukiwania można dzielić się z innymi użytkownikami.

Internetowa wersja przeglądarki dostępna jest pod adresem http://earth.google.com/intl/pl . Można również pobrać plik - http://www.idg.pl/ftp/pc_14320/google.earth.4.1.70764458.html z aplikacją instalowaną lokalnie na komputerze.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)