Warszawa 3D już w Google Earth

Warszawa 3D już w Google Earth

26.06.2009 17:00, aktual.: 29.06.2009 19:51

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W Google Earth można już znaleźć trójwymiarowy projekt Warszawy. Aby przyjrzeć się stolicy z bardzo bliska wystarczy pobrać aplikację i wybrać odpowiednią opcję z menu. Zapraszamy do zabawy!

Google oficjalnie poinformowało, że już od dziś wszyscy chętni mogą zobaczyć trójwymiarowy projekt Warszawy w Google Earth. Aby obejrzeć wirtualną mapę stolicy wystarczy zainstalować Google Earth, a następnie wybrać zakładkę "Budynki 3D" w bocznym panelu nawigacyjnym.

Obraz
© (fot. IDG)

Budynki z rozmaitych miast Polski można było znaleźć w Google Earth już od dłuższego czasu. Dopiero teraz jednak Google postanowiło wydać oficjalny komunikat w tej sprawie. Prawdopodobnie firma w ostatnim czasie dodała do map większą liczbę obiektów i uznała, że najwyższy czas pochwalić się swoim projektem.

Warszawa jest pierwszym miastem w Polsce, które znalazło się w projekcie Google. Firma w swoim wpisie na blogu wyraziła nadzieję, że użytkownicy Sieci pomogą jej w przygotowywaniu wirtualnych modeli swoich miast. Aby przygotować prosty model okolicy w 3. należy zainstalować Google SketchUp i gotowy projekt wgrać do Galerii Google 3D.

W Google Earth znajdują się już największe miasta świata, m.in. San Francisco i Nowy Jork w Stanach Zjednoczonych, europejskie Monachium i Zurich czy japońskie Tokyo.

Możliwe, że w najbliższym czasie Warszawa trafi również do Google Street View. Przypomnijmy, że 1. maja br. na ulice stolicy wyjechały samochody wyposażone w aparaty fotograficzne i kamery, za pomocą których tworzona będzie dokumentacja do usługi. Sprawa trafiła wówczas pod lupę Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)