Google Earth 5.0: dużo nowości

Google Earth 5.0: dużo nowości02.02.2009 22:00
Google Earth 5.0: dużo nowości

Dzisiaj Google zaprezentował nową wersję aplikacji Google Earth oznaczoną numerem 5.0. Oprócz nowych funkcjonalności przy przeglądaniu map, Google Earth da nam możliwość zanurkowania w głębiny oceanów bez konieczności ruszania się sprzed komputera. A to tylko jedna z kilku nowości.

Google Ocean pozwoli użytkownikowi na zanurkowanie w głębiny oceanów oraz eksplorację podwodnego świata w trzech wymiarach. Możliwy jest również dostęp do wielu informacji na temat oceanów opracowanych przez zawodowych oceanografów. Wśród nich znajduje się ponad 20 różnego typu wiadomości. Są wśród nich profesjonalne fotografie oraz filmy najbardziej znanych wodnych miejsc na świecie oraz informacje na temat akwenów strzeżonych.

Użytkownicy otrzymują również możliwość śledzenia zwierząt wyposażonych w odbiorniki GPS. Dzięki temu można określić ich położenie oraz kierunek, w którym się poruszają.

Chociaż oceany pokrywają ponad 70% powierzchni naszej planety, to jednak tylko niewielka część z nich, szacowana na około 5%, została do tej pory zbadana. Google ma nadzieję, że dzięki nowej możliwości jaką dają "Oceany", wiedza chociaż o tych 5% zostanie przekazana w przystępny i ciekawy sposób.

Oprócz "Oceanów", najnowsza wersja Google Earth posiada kilka nowych możliwości. Jedną z nich jest "3D Mars", opracowana we współpracy z agencją NASA. Pozwala ona na eksplorację Marsa dzięki trójwymiarowym zdjęciom wysokiej rozdzielczości, jakie do tej pory zostały zrobione czerwonej planecie. Kolejną nowością jest pasek postępu, który umożliwia wyświetlenie archiwalnych zdjęć danego miejsca. I ostatnia nowość, czyli "touring". Dzięki niej otrzymujemy możliwość nagrania oraz komentowania naszych wirtualnych wycieczek po świecie przedstawianym przez Google Earth.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (53)